Go4speed 15.05.2023 - 06:35 Norvēģu pilots Nordstrands rallijsprintā 'Vecpils' par 0,31 sekundi pārspēj Blūmu

Ar 15 gadus vecā norvēģu rallija braucēja Karla Pedera Nordstranda uzvaru svētdien noslēdzies Rallijsprints “Vecpils 2023”, kas bija Latvijas Rallija Čempionāta 3.posms.

Pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem līderis bija Emīls Blūms/Didzis Eglītis, kuriem 0,24 sekundes zaudēja Edijs Bergmanis/Ivo Pūķis, bet 1,18 sekundes atpalika Nordstrands.

Trešajā dopā ātrākais bija Nordstrands, kuram Blūms zaudēja 2,55 sekundes. Tas jaunajam braucējam ļāva pārņemt vadību arī rallijā. Noslēdzošajā Vecpils dopā ātrākais bija Blūms, taču kopvērtējumā Emīlam līdz uzvarai pietrūka 0,31 sekunde, lai apdzītu Nordstrandu, kurš trasē devās ar ātro ''Škoda Fabia Proto'' automašīnu. Trešā vieta Bergmanim, kuri finišā zaudēja 10,56 sekundes. Jāatzīmē, ka pirms nedēļas Blūms Raplas rallijā par 0,2 sekundēm kopvērtējumā piekāpās Prītam Koikam, kurš trasē devās ar Škoda Fabia R5 automašīnu.

LRC5 ieskaitē uzvara Blūmam, kuram sekoja Bergmanis un Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns. LRC6 ieskaitē ātrākie bija brāļi Nauris un Atis Bruņinieki, kuriem 10,72 sekundes zaudēja Zigurds Kalniņš/Renārs Salaks. LRC7 ieskaitē noslēdzošajā dopā uzvaru izrāva Madars Dīriņš/Gints Lasmanis.