Rallija sacensībās Lietuvā uzvar Samsonas, no latviešiem ātrākie Igaveņi

Go4speed 29.04.2023 - 21:10 Rallija sacensībās Lietuvā uzvar Samsonas, no latviešiem ātrākie Igaveņi
Martinas Samsonas. Foto: Alfonsas Rakauskas

Lietuvā noslēgušās rallija sacensības ''Rally Visaginas 2023'', kurā uz starta izgāja 68 ekipāžas, kurām bija jāveic desmit ātrumposmi (56 km). Starp dalībniekiem bija arī vairākas latviešu ekipāžas.

Pēc pieciem dopiem ātrākais bija Martinas Samsonas (''Škoda Fabia N5+''), kuram 22,6 sekundes zaudēja Giedrius Notkus (''Škoda Fabia R5''), bet vairāk kā minūti atpalika Eugenijus Sladkevičius (''Škoda Fabia N5+''). Ceturtais tobrīd bija 2020.gada Somijas rallija čempions Tēmu Asunmā, kura rīcībā bija ''Toyota Yaris GR'' automašīna.

Arī atlikušajos piecos dopos ātrs bija Samsonas, kurš finišā izcīnīja pārliecinošu uzvaru. 24 sekundes viņam zaudēja Notkus, bet trešais palika Asunmā. Kā vienmēr ļoti ātrs bija Justas Tamašauskas, kurš ar ''BMW M3'' izcīnīja sesto vietu absolūti un pirmo 2WD+ klasē.

No latviešu sportistiem augstāko vietu ieņēma ASRT komandas ekipāža Ainārs Igaveņš/Ralfs Igaveņš, kuri trasē devās ar ''Škoda Fabia Rally2'' automašīnu. Ekipāžai 17.vieta absolūti un astotā vieta klasē. Jāpiebilst, ka Aināram šis bija pirmais starts ar R5 automašīnu.

22.vietu izcīnīja jaunais 15 gadus vecais turku braucējs Džans Alakočs (''Ford Fiesta Rally4''), kurš pārstāvēja latviešu ''Baltic Motorsport Promotion'' (BMP) komandu. Jaunā braucēja stūrmanis bija pieredzējušais Andris Mālnieks. Ekipāža 2WD klasē 13 ekipāžu konkurencē finišēja 2.vietā, klases uzvarētājam zaudējot tikai 3,9 sekundes.

Diemžēl neveiksmīgs rallijs Aigaram Tīdmanim/Uldim Fjodorovam (BMW 330), kuri otrajā dopā izstājās pusass defekta dēļ. Tāpat pirmajā dopā spiesti izstāties bija Ēriks Paculs/Kristīne Pacule-Puriņa (VAZ 2105).

Historic klasē uz starta izgāja arī Kristaps Lācis/Roberts Loķis (VW Golf MK2) un Edgars Vilcāns/Daira Vilcāne (VAZ 2105), taču šobrīd ekipāžu rezultāti vēl nav pieejami.