profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Rally Alūksne: Šobrīd galvenais uzdevums tikt galā ar sniegu, citādi līdz Alūksnei netiksiet

Mārtiņš Jankovskis 21.02.2023 - 01:10 Rally Alūksne: Šobrīd galvenais uzdevums tikt galā ar sniegu, citādi līdz Alūksnei netiksiet
Viens no Alūksnes rallija ātrumposmiem. Foto: Rally Alūksne

16.janvārī ziemai nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ tika pārcelts ''Rally Alūksne'', kam sākotnēji bija jānotiek 20.-21.janvārī. Rallijs tika pārcelts uz 24.-25.februāri, kur tobrīd bija cilvēki, kuri uzskatīja, ka diez vai rallijs varēs notikt arī tajos datumos. Taču mamma daba šoreiz lēma savādāk un beidzot pēc trīs gadu pauzes ''Rally Alūksne'' notiks kā plānots un kārtīgos ziemas apstākļos!


Foto: Rally Alūksne

Ja pēdējās dienās Kurzemē un centrālajos rajons laikapstākļi ir ļoti mainīgi (sniegs, slapjš sniegs, lietus), tad Alūksnes pusē šobrīd ir biezākā sniega sega novērojumu stacijās - 40 cm. Arī gaisa temperatūra turpmākajās trīs naktīs Alūksnē sola bargu salu – līdz pat -18 grādiem.


Alūksnes rallija ātrumposms pirmdienā. Foto: Rally Alūksne

Pirmdienas vakarā portāls Go4speed sazinājās ar vienu no rallija Alūksne organizatoriem Juri Osi, kurš atklāja, ka pēdējās dienās darba esot gana daudz. ''Jā, jautri mums iet. Ja tā var teikt, tad no viena grāvja otrā. Tad nebija sniegs un ledus, bet tagad nezinām, kā ar to tikt galā (smejas). Cīnāmies ar sniegu, kurš pēdējās dienās sakritis ļoti daudz. Jāiztur vēl nakts no pirmdienas uz otrdienu (saruna notika pirmdienas vakarā) un tad izskatās, ka vairs tik traki nesnigs. Turpināsim tīrīt trasi no sniega, ko arī darām pēdējās dienas. Pirmdien, dodoties trasē ar pilnpiedziņas auto, vietām bija grūti izbraukt,'' iesāk Juris Osis.


Testi pirms rallija Alūksne. Foto: Rally Cēsis

Šobrīd organizatori intensīvi tīra trasi, lai sals vēl kārtīgāk sasaldētu zemi. ''Mēs tīrām trasi, jo sola lielus mīnusus, tāpēc gribam, lai zeme un ledus sasaltu vēl kārtīgāk. Visu trasi no sniega jau vairākas dienas tīra vairāki traktori. Darba daudz. Bet, ja tā paraugās apkārt, tad jau tagad viss ir ļoti smuki un kupenas ir lielas. Būs labi. Beidzot kārtīga ziema. Šobrīd visi lielie sagatavošanās darbi ir apdarīti un atliek astītes.''


SS1 un SS2 ātrumposma starts otrdienas rītā. Foto: Rally Alūksne

Tāpat Juris piebilda, ka, dodoties uz ātrumposmiem, skatītājiem būtu jāierēķina papildus laiks. ''Kaut kādus piebraucamos ceļus, kur varēsim piebraukt, centīsimies patīrīt, lai skatītājiem būtu vieglāka piekļūšana. Bet noteikti gribētu skatītājiem ieteikt rēķināties ar kādu papildus minūti, lai varētu mierīgi noparkoties. Visi ceļi, kas kartē redzami, būs vaļā, bet, kur un cik daudz kurā no ceļiem būs sniega, to šobrīd grūti paredzēt.''


SS1 un SS2 ātrumposma starts otrdienas rītā. Foto: Rally Alūksne


Foto: Rally Alūksne

Sarunas nobeigumā Juris atklāja, ka, ja sākumā pēc rallija pārcelšanas noskaņojums bija drūms, tad šobrīd visiem garastāvoklis ir uzlabojies. ''Jā, pēdējās dienās jau ir vairāk smaids un garastāvoklis uzlabojas. Tāpat arī sācies stresiņš pirms rallija. Mamma daba ir apžēlojusies par mums un beidzot pie mums būs kārtīgs ziemas rallijs. Sportistiem novēlu veiksmīgus startus un finišus, bet skatītājiem novēlu labu garastāvokli, kā arī lūgums ievērot apsargu norādījumus un drošības pasākumus.''

Otrdienas rīts Alūksnē. Foto: Rally Alūksne

Otrdienas rītā portāls sazinājās ar vēl vienu rallija Alūksne organizatoru Renāru Salaku, lai apjautātos, kāda ir jaunākā informācija no ātrumposmiem, uz ko Renārs atzina: ''Šobrīd grūti teikt, jo, lai tiktu līdz dopam, sākumā ir jātiek ārā no mājas (smejas). Šobrīd mums galvenais darbs ir tikt galā ar sniegu, citādi netiksiet līdz Alūksnei,” smejoties stāsta Renārs Salaks, kurš piebilda, ka šādi apstākļi uz rallija laiku sen nav bijuši.


Šeit būs starta un finiša estakāde. Foto: Rally Alūksne

Arī rallija organizatoru pārstāve Anda Podziņa pirmdienas vakarā portālam atsūtīja bildi, kurā redzams, cik daudz sniega ir vietā, kur plānojas starta un finiša estakāde.


Alūksnes iela pirmdienas vakarā. Foto: Rally Alūksne

Biļetes uz ralliju var iegādāties ŠEIT.

Rallijam pieteikušās 97 ekipāžas. Piektdien, 24.februārī, sportistiem būs jāveic divi ātrumposmi pa tumsu (viens dops divas reizes), bet sestdien būs jāveic četri ātrumposmi katrs pa divām reizēm. Rallija dalībniekiem kopā būs jāveic desmit ātrumposmi (93,84 km), Historic ieskaites braucēji veiks astoņus dopus (68,76 km), bet rallijsprinta braucējiem paredzēts veikt sešus dopus (50,68 km).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: