15 gadus vecais igauņu rallija braucējs turpina apliecināt savu talantu

Go4speed 06.02.2023 - 23:01 15 gadus vecais igauņu rallija braucējs turpina apliecināt savu talantu
Jaspers Vahers

2022.gadā, būdams tikai 14 gadus vecs, igauņu rallija braucējs Jaspers Vahers aizvadīja savu pirmo pilno rallija sezonu. Ar savu sniegumu sportists pārsteidza ļoti daudzus. Piemēram, Paides un Rally Estonia posmos jaunais un talantīgais rallija braucējs, startējot ar priekšpiedziņas ''Ford Fiesta Rally4'', spēja iebraukt Top 6 absolūtajā ieskaitē! Šo sportistu portāls Dirtfish vienā no saviem rakstiem salīdzināja ar Kalli Rovanperu.

2022.gada sezonas kopvērtējumā Vahers kļuva par pārliecinošu Igaunijas un arī Latvijas čempionu Junioru klasē. Sportists Igaunijā spēja uzvarēt četros no pieciem rallijiem, un arī Sāremā rallijā viņš bija tuvu uzvarai, taču tehnisks defekts rallija izskaņā liedza to izdarīt. Jāpiebilst, ka Vahers ar priekšpiedziņas ''Ford Fiesta Rally4'' automašīnu ierindojās trešajā vietā absolūtajā Igaunijas rallija čempionāta kopvērtējumā. Pavisam kopā sportists savā klasē Igaunijas čempionātā bija ātrākais 47 no 52 ātrumposmiem!

Šogad Vahers vēlreiz cīnīsies par Igaunijas Junior Challenge titulu, kuru viņš izcīnīja pērn. Šī klase paredzēta sportistiem līdz 26 gadus vecumam, kuri sacenšas ar priekšpiedziņas ''Ford Fiesta Rally4'' automašīnām. Seriāla galvenā balva ir dalība Eiropas čempionātā ar Rally4 automašīnu Junior ERC kategorijā, kuras kopējā vērtība ir 110 000 eiro.

Un arī šo sezonu Vahers sācis pārliecinoši, kurš Otepes rallijā izcīnīja 11.vietu absolūti un pirmo savā klasē, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā minūti.

Pilots atklājis, ka viņa mērķis šogad ir aizvadīt pilnu Igaunijas rallija čempionāta sezonu, kā arī viņš mēģinās startēt Eiropas rallija čempionāta posmā Liepājā. Pirms gada, startējot ''Tet Rally Liepāja'' LRČ ieskaitē, Vahers finišēja desmitajā vietā absolūti un pirmajā vietā Latvia Junior klasē.

Taču sportists vēl nezina, kur viņš varēs startēt sava vecuma dēļ. ''Izņemot Igaunijas čempionātu un ERČ posmu Liepājā citu plānu mums nav, jo ir ļoti grūti savākt budžetu. Arī mana vecuma dēļ vēl ir jautājumi, kur un kā es vispār varēšu braukt.''