profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Vorobjovam/Zicānam šosezon jauns komandas nosaukums un jauna devīze

Mārtiņš Jankovskis 03.02.2023 - 01:17 Vorobjovam/Zicānam šosezon jauns komandas nosaukums un jauna devīze
Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns

2011.gada Igaunijas rallija čempioni Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns šajās brīvdienās Otepē sāks jauno 2023.gada rallija sezonu. Pēdējās sezonās Jānis Vorobjovs Igaunijā brauca retāk, priekšroku dodot Latvijas un Lietuvas rallija čempionātiem.

Šogad divi posmi Igaunijas un Latvijas rallija čempionātos būs apvienoti. Lai arī Otepes rallijs nav Latvijas rallija čempionāta posms, ekipāža nolēma piedalīties šajā rallijā.

''Šogad ir tā, ka divi posmi Latvijā un Igaunijā sakrīt, tāpēc nolēmām sezonu sākt ar Otepē ralliju (šis posms LRČ ieskaitē neiet), un tad jau skatīsimies, kā mums ies. Esam Igaunijā braukuši arī iepriekš, kur mums ir gājis labi. Jā, pagājušajā gadā mums neveicās Lietuvas rallija čempionātā, tāpēc sāksim sezonu ar šo ralliju un tad jau tālāk skatīsimies, cik daudz un kādus rallijus vēl brauksim Igaunijā. Taču Latvijas čempionātu brauksim noteikti,” sarunā ar portālu Go4speed stāsta Guntars Zicāns.

Foto: Rallija Klubs

Zicāns atklāj, ka vienīgā problēma, braucot Latvijas un Igaunijas čempionātos ir tā, ka būs jāmaina automašīnas. Ja LRČ ekipāža pārsvarā startē ar ''Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II'', tad ar šo auto Igaunijā ekipāža nestartēs, jo tad šajā Otepes rallijā ekipāžai būtu jāstartē EMV1 klasē, kurā ietilpst Rally1, WRC un Proto automašīnas.

Šajā rallijā ekipāža startēs EMV5 klasē, kur kopā uz starta izies 14 ekipāžas. Zicāns piebilda, ka konkurence būs gana sīva. ''Jā, konkurence šajā klasē ir sīva, ko arī var redzēt pēdējos gados. Jāatzīst, ka igauņiem arī to braucēju ir vairāk nekā mums. Būs interesanti.''

Pirms rallija ekipāža aizvadīja testus, kas bija pirmie kopš pagājušā gada rudens. ''Kopš pagājušā gada rudens nekas nebija darīts, tāpēc, jā, pirms šī rallija aizvadījām testus gan ar rallija mašīnu, gan arī stenogrammas treniņus ar ielas mašīnu, kur rakstījām un pārbaudījām stenogrammu, lai būtu gatavi Otepes rallijam. Jā, varbūt nedaudz par maz tā gatavošanās sanāca, jo pauze kopš pēdējā rallija bija liela, bet sūdzēties nevar. Kad tu ieej ritmā un sacensības ir ik pēc divām nedēļām, tad ir savādāk. Pirmie ralliji vienmēr ir tādi kā ieskriešanās.''


Foto: Rallija Klubs

Jautāts, cik viegli vai grūti ekipāžai būs pārkāpt rallijos no ''Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II'' uz ''Mitsubishi Lancer Evo VIII'', Guntars atklāja, ka, protams, starpība būs, bet ne tik būtiska. Arī Jānis esot ļoti pieredzējis, kuram lielas problēmas šāda automašīnu maiņa nesagādās.

Protams, lielākais jaunums ekipāžas sakarā ir komandas nosaukuma maiņa, jo šogad Jāni un Guntaru pavadīs devīze – ''Old & Crazy''. ''Tā nu ir sanācis, ka šogad esam mainījuši gan komandas logo, gan arī nosaukumu. Zini kā, mēs jau vairs neesam tie jaunākie braucēji starp dalībniekiem, taču lēni arī neesam, tāpēc nolēmām kaut ko pamainīt (smejas). Taču mēs nebūsim tādi divi vien ''Old & Crazy'', jo arī Rallija Klubs vadītājs Jānis Jumītis ir viens no biedrības ''Old & Crazy'' līdzautoriem un vadītājs.''


Arī Jānis Vorobjovs piebilda, ka ''Gribu teikt lielu paldies Jānim Jumītim, kurš arī šogad mums rallijos, tāpat kā iepriekš, atvieglos dzīvi. Visu sadzīvi un automašīnas sagatavošanu un apkopšanu viņš paņēmis savās rokās un mums atliks koncentrēties tikai braukšanai. Viņš visām lietām pieiet ar smaidu un viņš zina, ko un kā darīt. Tas arī mums dod enerģiju. Šīs jaunās devīzes ''Old & Crazy'' moto ir tāds, ka neatkarīgi no tā, kāds tev ir vecums, dzīve turpinās un ir jāiet uz priekšu.''

Ekipāža sāka lielu paldies saviem atbalstītājiem Rallija Klubs, Arbor Medical Korporācija SIA, R GRUPA, auto regulētājam Gintam Kalniņam, SIA “Vidzemes Betons”, Mednieku klubam “Lenči” un visiem pārējiem faniem!


Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: