Asunmā pirms Sarmas rallija izcīna uzvaru Somijā

Go4speed 05.02.2022 - 19:56 Asunmā pirms Sarmas rallija izcīna uzvaru Somijā
Tēmu Asunmā

• Sestdien aizvadīts Auto Sorsa Riihimäki rallijs, kas bija Somijas rallija čempionāta otrais posms. Uz starta izgāja 145 ekipāžas, kurām bija jāveic astoņi ātrumposmi (98,11 km).

• No 145 ekipāžām 39 brauca ar ''Ford''. Deviņas ekipāžas startēja ar ''Ford Fiesta Rally4'', bet septiņas ekipāžas startēja ar ''Mitsubishi Lancer Evo IX'' un ''Ford Fiesta 1.6''. Pavisam kopā uz starta izgāja 15 R5 ekipāžas.

Emīls Lindholms

• Pēc diviem ātrumposmiem vadībā bija Miko Heikila (''Škoda Fabia Rally2 evo''), kuram sekoja Ansi Valkonens (''Škoda Fabia R5'').

• Pēc nākamajiem trīs ātrumposmiem vadībā atradās uzreiz divi sportisti - Lapzemes rallija uzvarētājs Emīls Lindholms (''Škoda Fabia Rally2 evo'') un Tēmu Asunmā (''Škoda Fabia Rally2 evo''), bet Heikila, atpaliekot 2,7 sekundes, bija atkritis uz trešo vietu.

• Noslēdzošajos trīs posmos ļoti ātrs bija ''Rally Sarma'' dalībnieks, pieckārtējais Somijas rallija čempions Tēmu Asunmā, kurš arī izcīnīja uzvaru. 22,3 sekundes viņam zaudēja Heikila, bet trešā vieta – Juham Salo (''Škoda Fabia Rally2 evo'').

Sami Pajari

• Jāatzīmē, ka noslēdzošajā ātrumposmā nepaveicās trešajā vietā esošajam Lindholmam, kurš stenogrammas kļūdas dēļ noskrēja no ceļa, kur tika zaudētas gandrīz desmit minūtes. Jāpiebilst, ka Lapzemes rallijā Lindholms uzvarēja pēc tam, kad līderis Asunmā pēdējā dopā nobrauca no ceļa. Šoreiz noslēdzošajā posmā no ceļa noskrēja Lindholms.

• Lielisku debiju pie ''Ford Fiesta R5'' automašīnas stūres piedzīvoja pagājušā gada JWRC čempions Sami Pajari, kuram ceturtā vieta, bet piektais – igaunis Egons Kaurs (''Volkswagen Polo GTI R5''). Septītā vieta rallijkrosa braucējam Niklasam Gronholmam (''Škoda Fabia R5''). Augsto astoto vietu izcīnīja JWRC braucējs Lauri Jona, kuram ar jauno pilnpiedziņas ''Ford Fiesta Rally3'' devītā vieta.