profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

'Rally Sarma' organizators: Domāju, ka rallijā sastāvs būs labs

Go4speed 13.01.2022 - 15:09 'Rally Sarma' organizators: Domāju, ka rallijā sastāvs būs labs
Foto: Edgars Leonovs

Janvāra sākumā tika pieņemts lēmums 12. februārī organizēt tradicionālo, starptautisko ziemas ralliju Sarma, kas nepiemērotu laikapstākļu un pandēmijas dēļ nenotika divus gadus. Šogad viens no lielākajiem Gulbenes novada sporta pasākumiem pulcēs vietējos un ārvalstu sportistus, kuri cīnīsies par Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu punktiem, kā arī Latvijas Historic rallija un Latvijas rallijsprinta kausa ieskaites punktiem. Diemžēl, šobrīd ir pieņemts lēmums ralliju rīkot bez skatītāju līdzdalības.

Jau ziņojām, ka ''Rally Sarma'', kura ietvaros tiks aizvadīts arī otrais Igaunijas rallija čempionāta posms, diemžēl šogad notiks bez skatītājiem. 

''Šonedēļ, kā paredzams, varētu sākties pieteikšanās dalībai ''Rally Sarma'','' portālam dzirkstele.lv stāsta rallija ''Sarma'' organizators, SIA “Gulbenes auto-moto” īpašnieks Jānis Sniedzāns.

Viņš cer, ka pasākums varēs notikt, ja nekas krasi nemainīsies epidemioloģiskajā situācijā valstī. Sportisti no Ukrainas, no Latvijas un citām valstīm jau interesējoties par gaidāmo ralliju ''Sarma''.

''Ja šis būs vienīgais rallijs Baltijā, domāju, sastāvs būs labs. Ziema ir laba, ceļi būs labi. Gatavojamies, kā vienmēr,'' teic J.Sniedzāns. ''Šobrīd ir sakārtoti un iesniegti visi dokumenti saistībā ar ''Sarmu''. Laikus ir pasūtīti kausi apbalvošanai. Parasti šāds pasūtījums ir bijis jāveic divas nedēļas iepriekš, bet tagad tas jādara ātrāk, jo sakarā ar pandēmiju visa veida piegādes mēdzot kavēties.''

"Situācija valstī nav vienkārša, un arī mums, kā sacensību organizatoriem, lēmumu rīkot vai nerīkot sacensības nebija vienkārši pieņemt. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šobrīd neredzam veidu, kā ralliju rīkot ne tikai sportistiem, bet arī skatītājiem. Rallija Sarma prioritāte vienmēr ir bijuši skatītāji un nespējam iedomāties ralliju bez tiem. Šobrīd vēl aktīvi konsultējamies ar visām iesaistītajām pusēm par šo jautājumu, jo tomēr rallijs notiek svaigā gaisā ļoti lielā teritorijā. Šā vai tā lēmums rīkot ralliju ir pieņemts, un mēs pielāgosimies apstākļiem. Jau šobrīd apspriežam dažādas idejas par to, kādus jauninājumus ieviest, lai rallija gaisotni nodotu mājās palikušajiem rallija faniem," stāsta rallija direktors Vilhelms Sniedzāns.


Foto: Edgars Leonovs

Gulbenes novada pašvaldības Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers ''Dzirkstelei'' saka, ka no pašvaldības puses tiks sniegts viss vajadzīgais atbalsts, lai autorallijs “Sarma” varētu notikt. Piemēram, pagājušā gada nogalē tika izsludināta tirgus izpēte alumīnija pārvietojamo konstrukciju piegādei. Konstrukcijas tiks izmantotas šim un citiem sporta pasākumiem starta vietā. L.Krēmers gan piebilst, ka konstrukciju piegāde ir aizkavējusies, taču cerams būšot. Sporta pārvalde arī strādājot pie pasākuma atklāšanas sagatavošanas, nodrošinot skatuvi, estakādi, izgaismošanu, mūzikas aparatūru.

Atgādināsim, ka 2021.gadā rallijs “Sarma” nevarēja notikt Covid-19 pandēmijas dēļ, bet 2020.gadā nebija sniegotas ziemas, tāpēc rallijs nenotika.

Rallija organizators Gulbenes AUTO – MOTO jau laicīgi bija izpildījis "mājas darbu" un sagatavojis dažādas versijas šī gada rallijam. Ņemot vērā apstākļus, ka nav jādomā par skatītājiem, pēdējā brīdī tika radīta ļoti kompakta rallija versija, kas neļaus garlaikoties rallija dalībniekiem – rallijs ar sešiem ātrumposmiem, kuru kopējais garums ir 90 km, un vienu servisa parku, tiem būs jāveic piecu stundu laikā. Rallijsprinta ieskaitē sportistiem būs jāveic četri ātrumposmi ar nepilnu 57 km kopējo distanci. Tas būs ļoti dinamisks rallijs, kurā nebūs daudz laika atpūsties.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png