Tanakam pārliecinoša uzvara Igaunijā, Grjazinam smaga avārija (FOTO)

Go4speed 13.02.2021 - 16:11 Tanakam pārliecinoša uzvara Igaunijā, Grjazinam smaga avārija (FOTO)
Grjazina automašīna pēc avārijas. Foto: Robert Kikkatalo

Ar ''Otepää talveralli'' startējusi Igaunijas rallija čempionāta jaunā sezona. Pavisam kopā uz starta izgāja 63 ekipāžas, kurām vajadzēja veikt astoņus ātrumposmus (83,94 km).

Uzvarot visos astoņos ātrumposmos, pārliecinošu uzvaru svinēja mājinieks Ots Tanaks (''Hyundai i20 Coupe WRC''), kuram 33,4 sekundes zaudēja Tjerī Noivils (''Hyundai i20 Coupe WRC''). Trešo vietu izcīnīja Georgs Gross (''Ford Fiesta WRC''), kurš atpalika vairāk nekā divas minūtes. Ātrākais no R5 braucējiem bija Egons Kaurs (''Volkswagen Polo GTI R5'').

Ots Tanaks

Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem Ota Tanaka pārsvars pār Tjerī Noivilu bija 21,7 sekundes, kamēr trešais bija Georgs Gross (+57,9). Jāpiebilst, ka trešajā 10,7 kilometrus garajā posmā Tanaka vidējais ātrums bija 135,5 km/h

Pēc trešā posma ceturtais absolūti un ātrākais starp R5 ekipāžām bija Nikolajs Grjazins (''Volkswagen Polo GTI R5''), taču ceturtajā posmā krievu sportists pēc tramplīna piedzīvoja iespaidīgu avāriju, pamatīgi sasitot savu automašīnu.

Pēc servisa parka sportistiem bija jāveic vēl četri ātrumposmi. Arī tajos ātrākais bija Tanaks, kurš tādējādi svinēja pārliecinošu uzvaru.

Diemžēl neveiksmīgi rallijs iesākās abām latviešu ekipāžām. Vispirms otrajā posmā kādā no līkumiem no ceļa noskrēja Edgars Balodis/Lāsma Tole (''Mitsubishi Lancer Evo VIII''). Par laimi, minētajā līkumā atradās traktors, kurš izvilka Baloža ekipāžu no kupenas, kas ļāva turpināt ralliju, taču diemžēl kopā tika zaudētas piecarpus minūtes. Nākamajā posmā kupenā iebrauca Kristera Cimdiņa/Renāra Šķendera ekipāža (''BMW 330 iS''), kura tur zaudēja 13 minūtes. Pirms šīs neveiksmes Cimdiņš, kurš demonstrēja lielisku ātrumu, savā klasē ieņēma augsto otro vietu, piekāpjoties vien pagājušās sezonas Igaunijas junioru čempionam Robertam Virvesam (''BMW 328''). Arī turpinājumā Cimdiņš bija viens no ātrākajiem savas klases braucējiem, taču kopvērtējumā mūsu sportists pēc pieļautās kļūdas augstu vietu nespēja izcīnīt.

EMV5 klasē pārliecinošu uzvaru svinēja ātrais Timo Korge (''Mitsubishi Lancer Evo''), kurš iepriekš vairākus rallijus aizvadījis ar R5 auto. Otrais palika pagājušās sezonas EMV4 čempions Ranno Bundsens (''Mitsubishi Lancer Evo VII''), kurš zaudēja 12 sekundes. Pēc neveiksmes otrajā dopā Balodis turpinājumā savā klasē uzrādīja Top 6, Top 7 laikus, taču uz augstu rezultātu kopvērtējumā Edgars vairs nevarēja pretendēt.