Norvēģijas rallijsprintā sīvā cīņā uzvar Larsens, H.Solbergs noskrien no ceļa

Go4speed 07.02.2021 - 12:33 Norvēģijas rallijsprintā sīvā cīņā uzvar Larsens, H.Solbergs noskrien no ceļa

Norvēģijā bargā salā un lieliskos ziemas apstākļos aizvadītas sprinta sacensības Lygnasprinten, kurās sportistiem bija jāveic četri ātrumposmi (57,54 km). Uz starta izgāja vairāk nekā 90 ekipāžas, kuru vidū bija arī spēcīgākie norvēģu rallija braucēji.

Ole-Kristians Veibijs. Foto: Marius Thjømøe Myrvang

Uzvaru sīvā cīņā ar nesen iegādāto ''Volkswagen Polo GTI R5'' izcīnīja Frenks Tore Larsens, kurš noslēdzošajā posmā par piecām sekundēm apsteidza WRC2 čempionāta dalībnieku Ole Kristianu Veibiju (''Hyundai i20 R5''), tādējādi kopvērtējumā būdams ātrāks par Veibiju par 4,3 sekundēm. Trešais palika Anders Grondāls (''Ford Fiesta Rally2'').

Frenks Tore Larsens. Foto: Marius Thjømøe Myrvang

Kā pēc finiša atzina Veibijs, tad neesot bijis viegli visus četrus ātrumposmus kā pirmajam no R5 klases braucējiem startēt aiz vēsturiskajām automašīnām, jo viņam nācies tīrīt ceļu.

Eivinds Brinildsens. Foto: Lasse Sandvold

Vēsturisko automašīnu klasē pirms noslēdzošā posma līderis bija pagājušās sezonas WRC2 čempionāta dalībnieks Eivinds Brinildsens (''Volkswagen Golf II GTi 16V''), kuram 19 sekundes zaudēja Hennings Solbergs (''Ford Escort MK1''). Diemžēl noslēdzošajā dopā Solbergs noskrēja no ceļa, kas tādējādi pārliecinošu uzvaru ļāva svinēt Brinildsenam, kurš divas reizes ir arī startējis ''Rally Liepāja''. Otrais palika Stāle Hovda (''Volvo 242''), kurš zaudēja vairāk nekā divas minūtes.

H.Solbergs. Foto: Lasse Sandvold

Kopumā jāsaka, ka finišu nesasniedza 32 ekipāžas, no kurām puse avarēja vai arī ielidoja kupenās.