profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Lapzemes rallijā uzvaru svin Hanninens, O.Solbergam fantastisks sniegums

Go4speed 16.01.2021 - 18:12 Lapzemes rallijā uzvaru svin Hanninens, O.Solbergam fantastisks sniegums
Juha Hanninens. Foto: @RalliSM

Lapzemes rallija otrajā dienā sportistiem bija jāveic četri ātrumposmi (133 km). Uzvarot trīs no četriem posmiem, pārliecinošu uzvaru svinēja Juha Hanninens ar ''Toyota Yaris WRC'' automašīnu.Pēc pirmās dienas trim posmiem otro vietu ieņēma Tēmu Asunmā, kamēr Olivers Solbergs, kuram šis bija pirmais rallijs pie ''Hyundai i20 R5'' stūres, bija sestais, Asunmā zaudējot 39 sekundes. Taču otrajā dienā Olivers lidoja pa Lapzemes rallija ceļiem. Solbergs bija absolūti ātrākais astotajā posmā, bet pārējos trijos viņš ieņēma otro vietu, piekāpjoties vien Hanninenam.

Pirms izšķirošā 32,48 kilometrus garā posmā Solbergs Asunmā zaudēja 15,7 sekundes. Demonstrējot lielisku ātrumu, Solbergs noslēdzošajā posmā Asunmā apsteidza par 14,8 sekundēm, taču kopvērtējumā līdz uzvarai SM1 klasē viņam pietrūka nieka 0,9 sekundes. Līdz ar to uzvaru svinēja Hanninens, kuram sekoja pagājušā gada Somijas rallija čempions Asunmā un Solbergs. Jāpiebilst, ka, ja ņem vērā tikai otrās dienas rezultātus, tad ātrākais bija Haninens, kuram sekoja Solbergs (+58.7) un Asunmā (+1:37.1). 35.vietu absolūti un 11.vietu klasē izcīnīja Prospeed komandas braucējs Dmitrijs Feofanovs ar stūrmani Normundu Kokinu, kuri savas klases uzvarētājam zaudēja vairāk nekā 15 minūtes.


Olivers Solbergs

''Satriecoši, neticami. Esmu tik lepns par Olivera šodienas sniegumu. Tas ir neticami, kad tev ir tāds ātrums jaunā rallijā un ar jaunu mašīnu. Šodien uzvarēt katrā ātrumposmā ir kaut kas neticami. Man šodien noteikti bija asaras acīs,'' tā par sava dēla sniegumu izteicās Peters Solbergs.

Ceturto un piekto vietu izcīnīja Juha Salo un Emīls Lindholms, bet sestais palika F1 zvaigzne Valterī Botass. Neveiksmīgs noslēdzošais posms padevās Ole-Kristianam Veibijam, kuram iesprūda gāzes pedālis, tāpēc viņš bija spiests apstāties un novērst defektu. Tas viņam maksāja vairāk nekā 13 minūtes. Diemžēl noslēdzošajā posmā avāriju piedzīvoja SRT komandas pilots Gregors Jēts.

Rallija rezultāti:

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png