Latvala ar 'Toyota Celica GT-4' izcīna 5.vietu Somijas rallijā

Go4speed 07.09.2020 - 21:35 Latvala ar 'Toyota Celica GT-4' izcīna 5.vietu Somijas rallijā
Hanninens un Latvala

Somijā aizvadīts “SM O.K. Auto-Ralli” rallijs, kas bija Somijas rallija čempionāta 4.posms, kurā sportistiem bija jāveic septiņi ātrumposmi (106,36 km).

Uz starta izgāja gandrīz visi vadošie Somijas rallija braucēji, kamēr daļa somu braucēju savu meistarību demonstrēja Igaunijas WRC.

Pēc pirmās sekcijas četriem ātrumposmiem vadību pārņēma Emils Lindholms, kuram 15,8 sekundes zaudēja Miko Heikila, bet 20 sekundes atpalika Tēmu Asunmā. Augsto piekto vietu ieņēma bijušais WRC pilots Jari-Mati Latvala, kura stūrmanis bija Juha Hanninens. Abi somu vecmeistari uz starta izgāja ar ''Toyota Celica GT-4''.

Arī turpinājumā starp līderiem izvērtās sīva cīņa, kur finišā ātrākais bija Lindholms, kamēr Asunmā un Heikila uzrādīja vienādu laiku, tādējādi finišējot otrajā vietā. Visi trīs piloti startēja ar ''Škoda Fabia Rally2 evo''. Ceturtais palika Juha Salo, bet piektais – Latvala. Trešajā posmā, tobrīd ieņemot 29.vietu absolūti un pirmo klasē, tehnisku iemeslu dēļ izstājās lietuvietis Martinas Samsonas (''Ford Fiesta N5'').

Jāpiebilst, ka Lindholma vidējais ātrums šajā rallijā bija 132,3 km/h. Kopumā jāsaka, ka finišu nesasniedza 40 ekipāžas, no kurām 13 avarēja. Īpaši daudz avāriju notika otrajā posmā (27 km), kur izstājās 13 ekipāžas, no kurām septiņas avarēja.