Tanakam pārliecinoša uzvara Igaunijas rallijā, Balodis otrais klasē

Go4speed 04.07.2020 - 19:18 Tanakam pārliecinoša uzvara Igaunijas rallijā, Balodis otrais klasē
Ots Tanaks

Ar pārliecinošu Ota Tanaka uzvaru sestdien noslēdzies Viru rallijs. Tanaks (Hyundai I20 Coupe WRC) bija ātrākais sešos no septiņiem ātrumposmiem, savu tuvāko sekotāju Georgu Grosu (Ford Fiesta WRC) apsteidzot gandrīz par divām minūtēm. Trešais finišēja Egons Kaurs (Ford Fiesta Proto), kurš Tanakam zaudēja divas minūtes un 44 sekundes. Igaunis Rolands Pūms savā debijas rallijā ar Hyundai i20 R5 izcīnīja piekto vietu.

Rallijs iesākās ar sausu un saulainu laiku, kur rīta ātrumposmos trasi klāja putekļi, bet dienas otrajā pusē Rakveres apgabalā lija. Jāpiebilst, ka īpaši viltīgs izrādījās otrā un ceturtā ātrumposma finišs, kur ļoti daudz ekipāžas, noskrienot no ceļa un iebraucot grāvī, zaudēja vērtīgas sekundes, bet dažas ekipāžas avarēja un bija spiestas izstāties.

No latviešu ekipāžām visaugstāk finišēja Edgars Balodis/Lāsma Tole, kuri izcīnīja 14.vietu absolūti un otro EMV 4 klasē. Reinis Nitišs/Andris Mālnieks izcīnīja piekto vietu EMV3 klasē, kamēr Aleksandrs Jakovļevs/Valērijs Maslovs palika ceturtie EMV6 klasē.

Diemžēl šajā rallijā nepaveicās Arnim Alksnim un Edijam Bergmanim, kuri tehnisku problēmu dēļ bija spiesti izstāties pirmajā ātrumposmā.