Dakaras rallijā vieglo automašīnu klasē līderu maiņa, Alonso piedzīvo neveiksmi

Go4speed 06.01.2020 - 13:43 Dakaras rallijā vieglo automašīnu klasē līderu maiņa, Alonso piedzīvo neveiksmi
Žinils de Viljērs

Dakaras rallija otrajā dienā sportistiem bija jāveic 367 kilometrus garš posms. Motociklu klasē uzvaru svinēja Ross Brančs, par gandrīz pusotru minūti apsteidzot Semu Sanderlandu. Tikmēr pirmā posma uzvarētājs Tobijs Praiss šoreiz nebija tik ātrs un veiksmīgs navigācijā, kā rezultātā finiša viņam 15.vieta, līderim zaudējot 12 minūtes. Kopvērtējumā līderis ir Sanderlands, kuram minūti un 18 sekundes zaudē Pablo Kvintanilla. Praiss atkritis uz devīto vietu, līderim zaudējot septiņarpus minūtes. Kvadraciklu klasē uzvaru svinēja Ignasio Kasale, kurš arī ir šī brīža līderis.

Ilgu laiku otrajā posmā līderis bija Jazīds Al-Radži

Vieglo automašīnu klasē ļoti ātrs bija mājinieks, bijušais WRC pilots Jazīds Al-Radži. Pie 264 kilometru atzīmes Al-Radži par sešām minūtēm apsteidza Žinilu de Viljēru, taču posma beigās Al-Radži, tāpat kā citi braucēji, kļūdījās navigācijā, ka rezultātā Al-Radži zaudēja visu savu pārsvaru un finišā izcīnīja vien septīto vietu, posma uzvarētājam de Viljēram zaudējot 13 minūtes un 31 sekundi. Otro vietu šīs dienas posmā izcīnīja argentīnietis Orlando Teranova, kurš arī kļuvis par jauno Dakaras rallija līderi. Otrais kopvērtējumā ir Karloss Sainss, kurš zaudē nepilnas piecas minūtes, bet trešais – Nasers Al-Atija.

Benediktas Vanagas

Pēc vakardienas uzvaras pirmajā ātrumposmā lietuvietis Vaidotas Žala šodien trasē devās pirmais. Sportists jau pirms starta atklāja, ka šis posms būs grūts, kur lielu lomu spēlēs navigācija. Katrā laika ņemšanas vietā Žalas ekipāža nedaudz zaudēja līderiem, finišā ieņemot 11. vietu, de Viljēram zaudējot 19 minūtes un 23 sekundes. Kā vēlāk noskaidrojās, tad ekipāža pārsita divus riteņus, kā arī zaudēja apmēram 15 minūtes pēc kļūdas navigācijā. Tikmēr labs posms padevās Benediktam Vanagam, kurš finišēja astotajā vietā. Jāpiebilst, ka vairāki līderi šodien pieļāva kļūdas navigācijā, kā rezultātā šodien veicās tiem braucējiem, kuri trasē devās vēlāk un kuri varēja izvairīties no līderu kļūdām.

Kopvērtējumā Žala ir augstajā piektajā vietā (+0:08:11), bet Vanagas ir 11.pozīcijā (+0:28:22). Pārējās lietuviešu ekipāžas vēl turpina ralliju.

Neveiksmīgs otrais ātrumposms Dakaras rallija debitantam Fernando Alonso, kurš pirmajā posmā ieņēma 11.vietu. Šīs dienas posmā pie 52 kilometru atzīmes Alonso bija pat trešais, taču vēlāk Alonso diezgan spēcīgi esot sasitis savu automašīnu. Šobrīd Alonso turpina sacensības, taču no līdera viņš atpaliek divarpus stundas.

Smago automašīnu klasē otrajā posmā uzvarēja bijušais Talsu rallija dalībnieks, baltkrievs Serhejs Vjazovičs ar MAZ automašīnu, kurš par nepilnām divām minūtēm apsteidza Dmitriju Sotņikovu. Trešais finišēja Andrejs Karginovs. Tikai piektais palika pagājušā gada uzvarētājs Eduards Nikolajevs. Kopvērtējumā līderis ir Vjazovičs, par četrām minūtēm apsteidzot Sotņikovu, kamēr Nikolajevs zaudē jau 20 minūtes, kas viņam dod sesto vietu.