profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Nikolajevs ar 1150 Zs jaudīgo Kamaz dodas pēc kārtējās uzvaras Dakaras rallijā

Go4speed 03.01.2020 - 15:26 Nikolajevs ar 1150 Zs jaudīgo Kamaz dodas pēc kārtējās uzvaras Dakaras rallijā
Foto: Kamaz Master

Dakaras rallijs smago automašīnu klasē nav iedomājams bez Kamaz automašīnām, kas dominē šajā rallijā kopš 2000.gada. 20 gadu laikā tikai četriem pilotiem, kuri nebrauca ar Kamaz automašīnām, izdevies uzvarēt šajā smagajā rallijā. Pēdējos trīs gados Dakaras rallijā smago automašīnu klasē triumfējis krievu sportists Eduards Nikolajevs, kura mērķis arī šogad izcīnīt uzvaru šajā rallijā. Pavisam kopā Kamaz Dakaras rallijā uzvarējis 16 reizes.

''Tas ir jauns izaicinājums un jauns rallijs. Mana komanda ir gatava un mana ekipāža arī. Mūsu mērķis ir uzvarēt. Domāju, ka būs ļoti interesanti – jauns segums, jaunas kāpas, jauna valsts. Šogad šis rallijs būs pavisam savādāks, jo šeit būs ļoti, ļoti irdenas smiltis. Kāpas būs mazas, bet būs ļoti daudz akmeņu. Būs ļoti jākoncentrējas,'' saka Eduards Nikolajevs.


Foto: Kamaz Master

Šogad sportista rīcībā būs ap 1150 Zs jaudīga Kamaz Master automašīna, kuras maksimālais ātrums ir 140 km/h. Auto būs aprīkots ar 13 litru un 6 cilindru turbodzinēju, kas pie maksimālās slodzes patērēs ap 200 litriem uz 100 kilometriem, tāpēc automašīnai uzstādīta 1000 litru bāka. Auto svars būs ap 10 tonnām. Lai nomainītu riepu, kas sver ap 150 kilogramiem, tas ekipāžai prasa sešarpus minūtes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri: