Go4speed 10.01.2019 - 22:35 Pēc Dakaras rallija 4.posma Al-Atija palielina pārsvaru, Lēbs pārsit trīs riepas

Dakaras rallija 4.posmā sportistiem bija jāveic 406 kilometri, pēc kuriem automašīnām un motocikliem nebūs ļauts saņemt palīdzību no malas, tāpēc sportisti 5.posmu uzsāks ar tādu tehniku, kāda tā bija pēc 4.posma.

Vieglo automašīnu klasē visa posma garumā dominēja kopvērtējuma līderis Nasers Al-Atija, kurš finišā par nepilnām divām minūtēm apsteidza Stefanu Peteranselu. Ne tik labs posms padevās kopvērtējumā otrajā vietā esošajam Jazīdam Al-Radži, kurš Al-Atijam zaudēja 18 minūtes. Piekto vietu izcīnīja Sebastjans Lēbs (+12:23), kurš posma laikā pārsita trīs riepas (trešo iznīcināto riepu Lēbs mainīja uz jau pārsistu riteni, kas tika nomainīts iepriekš). Kā finišā atzina Lēbs, tad šo pārsisto riepu dēļ viņš zaudēja apmēram 30 minūtes. Līdz ar to skaidrs, ka piektdienas posms Lēbam būs ļoti grūts.

Pārsistās Lēba auto riepas

18.vietā finišēja Benediktas Vanagas, bet 23.pozīcijā - Vaidotas Žala. Antanas Juknevičius finišēja 49. vietā.

Pēc pirmās laika ņemšanas vietas septīto vietu ieņēma Toyota braucējs Bernhards Ten Brinke, kurš pēc trīs posmiem kopvērtējumā bija septītais. Taču tad viņa auto bija tehniskas problēmas, kuras palīdzēt atrisināt steidza komandas biedrs, vakardienas neveiksminieks Žinils de Viljērs. Pēc stundu ilga remonta abi sportisti spēja turpināt cīņu.

Kopvērtējumā pēc četriem posmiem Al-Atija par nepilnām deviņām minūtēm apsteidz Peteranselu, bet trešais ir Nani Roma. Sebastjans Lēbs šobrīd ir sestais. Tikmēr Vamagas un Žala šobrīd ir Top 20, bet Juknevičius - 50.vietā.

Motociklu ieskaitē ātrākais bija Rikijs Brabeks, kurš pagājušā gada čempionu Matiasu Valkneru apsteidza par vairāk nekā sešām minūtēm. Pateicoties šim panākumam, Brabeks kļuvis par jauno līderi, par divām minūtēm un 19 sekundēm apsteidzot Pablo Kvintanillu. Kvadraciklu ieskaitē pārliecinošs līderis ir Nikolas Kavigliasso, kurš tuvāko sekotāju apsteidz par vairāk nekā 34 minūtēm.

SxS ieskaitē 16.vietā finišēja krievu sportists Aleksandrs Dorosinskijs, kuram stūrmanis ir Ukrainā dzimušais Oļegs Uperenko, kurš jau vairākus gadus dzīvo Latvijā un startē zem Latvijas karoga. Kopvērtējumā šī ekipāža ieņem 21.vietu.

Smago automašīnu klasē Top 4 finišēja trīs Kamaz automašīnas. Ātrākais bija Andrejs Karginovs, bet kopvērtējumā līderis ir Eduards Nikolajevs.