Al-Atija Dakaras ralliju sāk vareni, Lēbam lēns sākums

Go4speed 07.01.2019 - 21:43 Al-Atija Dakaras ralliju sāk vareni, Lēbam lēns sākums

Pirmdienas vakarā 41.reizi startēja Dakaras rallijs, kurā uz starta stājās 334 tehniskās vienības un 534 sportisti. 163 sportisti startēja motociklu un kvadraciklu klasē, 130 spēkrati startēja vieglo automašīnu un bagiju klasē, bet 41 ekipāža izgāja uz starta smago automašīnu klasē.

Pirmajā dienā sportistiem bija jāveic 331 kilometrs, no kuriem 84 sacensību režīmā.

Huans Bareda Borts. Foto: dakar.com

Motociklu klasē pirmajā posmā uzvarēja Huans Bareda Borts, kurš par pusotru minūti apsteidza Pablo Kvintanilu. Kvadraciklu ieskaitē labs starts padevās Argentīnas sportistam Nikolasam Kavigliaso, kurš par gandrīz četrām minūtēm apsteidza Žeremiju Gonzalesu Ferioli.

Vieglo automašīnu ieskaitē labs starts padevies Toyota braucējam Naseram Al-Atijam. Jau pirmajā laika ņemšanas vietā Kataras sportists par 38 sekundēm apsteidza pagājušā gada uzvarētāju Karlosu Sainsu. Arī turpinājumā Al-Atija bija ātrs, finišā Sainsu apsteidzot par gandrīz divām minūtēm. Trešo vietu izcīnīja polis Jakubs Pržigonskis. Tikai septītais bija Stefans Peteransels (+2.57), bet Sebastjans Lēbs zaudēja vairāk nekā sešas minūtes un finišēja ārpus Top 10. 21.vietā finišēja Robijs Gordons.

SxS ieskaitē pirmajā posmā ātrākais bija brazīlietis Reinaldo Varela, bet 22.vietā finišēja krievu sportists Aleksandrs Dorosinskijs, kuram stūrmanis ir Ukrainā dzimušais Oļegs Uperenko, kurš jau vairākus gadus dzīvo Latvijā un startē zem Latvijas karoga.

17. vietā finišēja Vaidotas Žala (+00:07:01), 20.vietā finišēja Benediktas Vanagas (+00:07:43), bet 24.vietā finišēja Antanas Juknevičus (+00:09:42).

Smago automašīnu ieskaitē ātrākais bija Kamaz braucējs Eduards Nikolajevs, kurš tuvāko sekotāju apsteidza par 18 sekundēm.

Sacensību otrajā dienā sportistiem būs jāveic 342 kilometrus garš ātrumposms.