profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Svētdien startēs izturības sacensību otrais posms

Go4speed 28.05.2015 - 14:31 Svētdien startēs izturības sacensību otrais posms
Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

31. maijā karjeru "Akmenscūciņas" un "DSG karjeri" apkārtnē Ozolnieku novadā netālu no Emburgas norisināsies četru un sešu stundu auto un moto izturības sacensību 2015. gada sezonas otrais posms.

Šīs sacensības Latvijā notiek jau piekto gadu un šosezon pavisam plānoti četri posmi. Sacensību organizatori izveidojuši trīs paralēlas trases, kuras savā starpā nekrustojas, taču skatītājiem vienlaicīgi iespējams sekot notikumiem visās dalībnieku klasēs. Aptuveni četrus kilometrus garajā iekšējā trasē sacentīsies vieglie automobiļi, sešu kilometru aplis paredzēts apvidus automobiļiem, bet septiņu kilometru trasē dosies motociklu un kvadriciklu braucēji. Vieglo automašīnu grupā šogad spraiga cīņa norisinās starp "VAZ" automašīnām. Savukārt apvidus automobiļu grupā var piedalīties arī ar ikdienas mašīnu bez drošības karkasa. Tas ļauj katram interesentam izmēģināt savus spēkus un bez lieliem ieguldījumiem saprast, kas tās ir par sacensībām. Katrā komandā ar vienu automašīnu drīkst piedalīties līdz četriem sportistiem, taču katram sportistam ir atļauts startēt arī vairākās komandās.

Latvijas Čempionātā "3H Cross Country" sporta automašīnām (vieglajām un apvidus) piloti gada kopvērtējumā izcīna Latvijas Čempiona nosaukumu. Vienlaicīgi notiek arī Latvijas Kauss "6H Cross Country" sporta automašīnām un standarta apvidus automašīnām, kur izcīņa ir starp ekipāžām.


Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

Pirmajā posmā, kas norisinājās aprīļa vidū, 2WD klasē uzvarēja komanda "IDEA" - Ivars Pētersons, Andris Upenieks, Dace Upeniece, Uldis Pētersons, pie tam nepārspēti viņi bija gan trīs stundu, gan sešu stundu braucienā. Jāpiebilst, ka iepriekšējā sezona komandai “IDEA” bija gaužām neveiksmīga, jo visu laiku nācās cīnīties ar tehniskām problēmām. Šogad Ivars Pētersons ir uzbūvējis jaunu sporta automašīnu VAZ 21011, kura pirmajā posmā kalpoja godam. Pjedestāla otrais pakāpiens abos sacensību veidos, nu jau ierasti, tika komandai “RP Brēža” – Māris Rode, Indulis Pirīts, Arnis Rode – ar automašīnu VAZ 2105. Trešo vietu Latvijas čempionāta “Rallija-karuselis” trīs stundu braucienā visiem par lielu pārsteigumu izcīnīja igauņi Udo Jakobsons un Aimars Kielas, kuri tikai divas dienas pirms sacensībām bija iegādājušies sev sporta automašīnu VAZ 2105.


Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

Ne visai veiksmīgs pirmais posms bija Edija Zimza jaunajai komandai “REM Sport”, kurā startēja arī spēcīgais autokrosists Arnis Odiņš, Aldis Rolmanis un Kristaps Kapačs ar speciāli šīm sacensībām sagatavoto VAZ 2101. Sīvā cīņā viņiem izdevās izcīnīt trešo vietu sešu stundu sacensībā “Ozolnieki 6H Cross Country”. Kā nosmēja Edijs Zimza: ''''Bērnu slimības” auto būs izslimojis pirmajā posmā, otrajā varēs sākt īstu cīņu”. Jāatzīmē, ka žurnālistu komanda – Guntars Pulss (Latvijas Avīze), Aigars Tīdmanis (go4speed), Oskars un Uldis Kaņeps-Kalniņš (abi Radio TEV RŪC), kuri šāda veida sacensībās startēja pirmo reizi un dalību pieteica sešu stundu sacensībai, uzrādīja ļoti labu rezultātu – pēc pirmās stundas izcīnīja līdera pozīciju, beidzoties trešajai stundai atradās godpilnā trešajā vietā, bet diemžēl ceturtās stundas beigās viņu automašīnu piemeklēja tehniskas vainas un nācās izstāties. Pēc sacensībām rallists Oskars Kaņeps-Kalniņš dalījās emocijās: ''Šīs tiešām ir īstu vīru sacensības, kur pa īstam izjūti, ko nozīmē braukt sporta režīmā. Ja sākumā domāju, ka tikai tā mazliet pavizināšos, tad pēc nobrauktajām pirmajām 30 minūtēm sapratu, ka esmu jau nosvīdis un ir jāprot ne tikai braukt, bet lietā likt arī galvu. Te ir komandas cīņa un jāprot braukt tā, lai mašīnu varētu nodot nākamajam komandas biedram un kopīgiem spēkiem sasniegt finišu. Man ļoti patika un, ja būs iespējams, noteikti atkal piedalīšos.”

Apvidus sporta automašīnu klasē arī gan trīs, gan sešu stundu ieskaitē labākie bija “Liepājas rallija komanda” - Guntars Laugalis, Ainars Šteinbergs un Uldis Lepiksons ar Mitsubishi Pajero. Lai gan iepriekšējā gada uzvarētājs Vladislavs Bergmanis (“NOVATORS”, Mitsubishi Pajero) uzrādīja labāko apļa laiku, šoreiz viņam un komandas biedriem - Edvīnam Vansovičam un Ivanam Bergmanim - nācās samierināties ar otro vietu, atpaliekot no uzvarētājiem trīs stundu sacensībās par 20 sekundēm, bet sešās stundās jau par diviem apļiem. Trešo vietu sešu stundu sacensībā ieguva komanda “ARMO Racing Team” – Monta Kļaviņa un Armands Apsītis, braucot ar standarta apvidus Toyota Land Cruiser.


Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

Motociklu klasē četru un sešu stundu sacensībās "Ozolnieku 4H un 6H komandu kross" nepārspēta palika "MX Bieriņi" komanda (Uldis Veidenieks, Jānis Freimanis), četru sacensībā aiz sevis atstājot lietuviešus Audrius Norkus un Ruslanu Kovalčiku (3X Racing Team), bet sešu stundu braucienā par vienu apli no viņiem atpalika pagājušā gadā visos posmos nepārspētā komanda “Aiviekste” - Jānis Ozoliņš, Agris Lungevičs, Ainārs Kukārs. Trešajā vietā vēl ar trīs apļu starpību “Berģi” – Edmunds Krampāns, Juris Lucavs, Ilmārs Rudzons.

Kvadriciklu klasē pirmie bija "CAMK Latgale" braucēji Gunārs Bucenieks un Reinis Balodis.

Sacensību starts plkst. 11:00. Skatītāji sacensības var vērot bez maksas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png