Traģiski beidzas Dakaras rallija trešais posms

Go4speed 07.01.2015 - 06:02 Traģiski beidzas Dakaras rallija trešais posms
Mihalam Hernikam šī bija debija Dakāras rallijā.

Dakaras rallija trešajā dienā vieglo un smago automašīnu sportistiem bija jāveic 284 kilometri, bet motocikliem un kvadracikliem bija jāpievar 220 kilometri. Motociklu ieskaitē pēc pusdistances vadībā bija Huans Bareda, taču posma beigās nedaudz ātrāks bija debitants Matiass Valkners, kurš arī izcīnīja savu pirmo uzvaru kādā no rallijreida ātrumposmiem. Otrais finišēja Marks Koma. Kopvērtējumā joprojām līderis ir Bareda, kuram seko Paulo Gonsalves un Valkners.

Diemžēl vakarā no Dakaras rallija pienāca traģiska ziņa. Pārbrauciena 206 kilometrā, dodoties uz trešā posma startu, bojā gāja šī rallija debitants, 39 gadus vecs poļu braucējs Mihals Herniks, kurš bez ķiveres galvā tika atrasts guļam blakus savam motociklam 300 metrus no ceļa. Pēc šī traģiskā negadījuma organizatori paziņoja, ka sekos izmeklēšana, lai noteiktu nāves iemeslus. Pēc diviem posmiem sportists kopvērtējumā ieņēma 84.vietu.

Benediktas Vanagas. Foto: Nick Weyens

Vieglo automašīnu klasē pēc pirmdienas sarežģītā posma no rīta uz starta dažādu iemeslu dēļ neizgāja 34 automašīnas (daudzi vēl bija palikuši un nakšņoja iepriekšējā posmā). Visu posmu visiem pa priekšu brauca Orlando Teranova, kurš arī beigās izcīnīja uzvaru. Otrais palika Žinils de Viljērs, bet trešais WRC pilots Jazīds Al-Radži, kuram šī arī ir debija Dakaras rallijā. Ceturtais palika Peugeot komandas pilots Karloss Sainss, bet septītais – Stefans Peteransels. Startējis no 50.vietas, un cīnoties ar lēnākiem braucējiem, 15.vietā ierindojās Robijs Gordons, kamēr lietuvietis Benediktas Vanagas uzrādīja 22.vietu.

Kopvērtējumā joprojām līderis ir Nasers Al-Atija, bet de Viljērs zaudē tikai piecas minūtes. 25.vietā ir Vanagas.

Kamaz piloti uzņem apgriezienus. Foto: Dakar rally

Smago automašīnu klasē lēnām apgriezienus uzņem Kamaz braucējs Airats Mardējevs, kurš pēc sestās un trešās vietas trešajā dienā bija ātrākais. Tas viņam ļāva arī kopvērtējumā kļūt par jauno līderi. Kopvērtējumā Top 4 trīs ir Kamaz braucēji.

Šodien sportistiem būs jāveic 315 kilometri (smagajām mašīnām 174), kas prasīs lielu precizitāti navigācijā.