Dakaras rallijs sākas ar pirmajām neveiksmēm un cietušajiem

Go4speed 04.01.2015 - 19:01 Dakaras rallijs sākas ar pirmajām neveiksmēm un cietušajiem

Svētdien Argentīnā tika dots starts gada grūtākajām autosporta sacensībām - Dakaras rallijam. Pavisam kopā uz starta izgāja 161 motociklu braucējs, 45 kvadraciklu braucēji, 137 vieglās automašīnas un 63 smagās automašīnas.

Motociklu klasē ļoti labs posms padevās Semam Sanderlandam, kurš par piecām sekundēm apsteidza Paulo Gonsalvesu. Trešais, no līdera atpaliekot vienu minūti, finišēja šī rallija lielākais favorīts uz uzvaru Marks Koma. Lēns sākums padevās pagājušā gada medaļniekiem Oliveram Peinam un Jordi Viladomam, kuri ierindojās attiecīgi 13. un 14.vietā. Neveiksmīgi Dakaras rallijs sākās Humrejam Senvanbelam, kurš krita un guva smadzeņu traumu. Tikmēr kāds cits motobraucējs izmežģīja īkšķi.

Vieglo automašīnu klasē neveiksmīgi rallijs sākās pagājušā gada Dakaras rallija uzvarētājam Nani Romam, kurš jau pašā sākumā saskārās ar dzinēja problēmām. Šobrīd sportists vēl nav sasniedzis pirmo kontrolpunktu. Visu posmu pa priekšu brauca Nasers Al-Atija, kurš arī finišu sasniedza visātrāk. Otrais palika Orlando Teranova, bet trešais amerikānis Robijs Gordons. Lēni pirmajā posmā bija spēcīgie Peugeot komandas braucēji – Karloss Sainss finišēja astotajā vietā (+00:02.06), bet Stefans Peteransels ierindojās desmitajā vietā (+00:02.35). Labs starts padevies lietuvietiem Benediktam Vanagam, kurš finišēja 36.vietā. Kā pēc finiša atzina Vanagas, tad šajā ātrajā posmā bija jācīnās gan ar putekļiem, gan ar lēnāku sportistu apdzīšanu, kas prasīja daudz laika.

Nasers Al-Atija. Foto: dakar.com

Kvadraciklu ieskaitē pirmajā posmā finišēja pagājušā gada uzvarētājs Ignasio Kasale.

Smago automašīnu klasē līderis pēc pirmās dienas ir Hans Steisijs, kurš par 35 sekundēm apsteidz savu tautieti Marselu Van Vlietu. Tikmēr lēni bija Kamaz braucēji. Augstākais rezultāts ir Airatam Mardējevam, kurš ir sestais.

Vanagas trasē. Foto: Gedmantas Kropis