Dakāras rallija garākajā ātrumposmā uzvar mājinieks Al-Radži, Vanagas avarē

Go4speed 05.01.2022 - 14:18 Dakāras rallija garākajā ātrumposmā uzvar mājinieks Al-Radži, Vanagas avarē
Jazīds Al-Radži

• 5.janvārī sportistiem bija jāveic 465 kilometrus garš ātrumposms (garākais rallijreidā).
• Motociklu ieskaitē pēc 198 kilometriem līderis bija Huans Bareda Borts, kuram 44 sekundes zaudēja debitants, bijušais "MotoGP" braucējs Danilo Petruči.
• Arī turpinājumā Bareda Borts bija ātrākais no visiem, tādējādi izcīnot uzvaru. Četrarpus minūtes viņam zaudēja komandas biedrs Pablo Kintanilla, bet trešais – Petruči.
• Kopvērtējumā vadību saglabā Sems Sanderlands, kuram trīs minūtes zaudē Matiass Valkners. Pagājušā gada čempions Kevins Benavides ieņem desmito vietu.

• Kvadriciklu klasē ātrākais bija krievu braucējs Aleksandrs Maksimovs, bet kopvērtējumā vadību saglabā Pablo Kopetī, kuram 14 minūtes zaudē Aleksandrs Žirū.
• Vieglo automašīnu klasē pēc nobrauktiem 198 kilometriem līderis bija Henks Lategans, kuram 40 sekundes zaudēja Nasers Al-Atija. Vakardienas uzvarētājs Karloss Sainss bija piektais, bet Sebastjans Lēbs – septītais.
• 98 kilometrā tehnisku problēmu dēļ apstājās Stefans Peteransels, kurš bija spiests gaidīt savu tehniskās palīdzības komandu.

• ''Pēc piezemēšanās mēs salauzām amortizatoru, kas uzreiz sabojāja dzinēja dzesēšanas sistēmu. Mums tagad jāgaida atbalsta kravas automašīna, lai saņemtu nepieciešamās detaļas un lai salabotu automašīnu. Domāju, ka mēs šeit būsim ilgi," tā Peteransels.
• Arī Nani Roma, kurš vakar ieņēma ceturto vietu, pie 80 kilometru atzīmes apstājās tehnisku problēmu dēļ.
• Diemžēl neveiksmīgi šis posms iesākās un beidzās lietuvietim Benediktam Vanagam, kurš jau posma sākumā piedzīvoja iespaidīgu avāriju un izstājās. Pirms šī posma Vanagas kopvērtējumā ieņēma 15.vietu, bet pirms gada viņš kopvērtējumā finišēja 12.pozīcijā.

• Vaidotas Žalas ātrumposma sākumā pārsita riepu, kas pie 80 kilometru atzīmes viņu atsvieda ārpus Top 30. “Ekipāžai posma sākumā nācās nomainīt riteni, kā rezultātā tika zaudēts laiks. Vēlāk ekipāža redzēja Benedikta Vanaga avarējušo automašīnu. Ņemot vērā, ka helikopters jau bija nolaidies, lai viņiem palīdzētu, Žalas ekipāža nolēma neapstāties un turpināt sacensības, jo pie Vanaga auto jau bija sastājušās vairākas citas ekipāžas,” raksta Žalas komanda.
• Turpinājumā vienu brīdi līderis bija Sainss, taču beigās uzvaru izrāva mājinieks, bijušais WRC pilots Jazīds Al-Radži. Tikai 14 sekundes viņam zaudēja Al-Atija, bet 39 sekundes atpalika Sebastjans Lēbs. Žalam 21.vietā. Jāatzīmē, ka, lai arī posma garums bija 465 kilometri, Top 5 braucēji finišēja nepilnu divu minūšu ietvaros. Žala pie 400 kilometru atzīmes ieņem 20.vietu, bet Antanas Juknevičius un Didzis Zariņš pie 200 kilometru atzīmes šobrīd ir ārpus Top 70.
• Kopvērtējumā bez izmaiņām – līderis Al-Atija, Lēbs otrais (+0:38:05), bet uz trešo vietu pakāpies Al-Radži. Žala 13.vietā.