Peteransels pārņem vadību Dakaras rallijā, Žalam vēl viena neveiksme

Go4speed 04.01.2021 - 15:09 Peteransels pārņem vadību Dakaras rallijā, Žalam vēl viena neveiksme

Dakaras rallija otrajā dienā sportistiem bija jāveic 457 kilometrus garš ātrumposms. Diemžēl, dodoties uz otro ātrumposmu, lietuvieša Vaidotas Žalas Mini automašīnai radās problēmas ar dzinēju, kā rezultātā Žala bija spiests izstāties nesākot ātrumposmu.

Kā pirmdienas rītā portālam Go4speed pastāstīja viens no Žalas komandas mehāniķiem Kristaps Ulmis, tad ''Svētdien tika salabots viss, kas bija jālabo. Žalas Mini automašīnai pirmā ātrumposma beigās bija izjucis sajūgs, un tur viss bija ļoti sasvilis – bija pārkarsēts spararats, pārkarsēta primārā ass. No karstuma bija arī izkusis apgriezienu lasītājs (dačiks). Pēc datiem konstatējām, ka tajā brīdī, kad izkusa apgriezinu devējs, tad mašīna drošības pēc noslāpa. Pēc tam, kad bivokā visu sataisījām, arī X-Raid rūpnīcas cilvēki pārbaudīja visus datus, kā rezultātā auto svētdienas vakarā tika piedarbināts un viss tobrīd bija kārtībā. Šobrīd nav zināms, kas par vainu bija šoreiz.''

Pēc nobrauktiem 293 kilometriem vieglo automašīnu klasē līderis bija Stefans Peteransels, taču tikai divas sekundes viņam zaudēja Nasers Al-Atija. Turpinājumā Al-Atijam izdevās apsteigt Peteranselu un atrauties no franču braucēja, finišā uzrādot ātrāko laiku, kamēr Peteransels, zaudējot divarpus minūtes, ieņēma otro vietu. Trešā vieta Karlosam Sainsam, kurš zaudēja deviņas minūtes un 17 sekundes.

Smagnējs sākums padevās Sebastjanam Lēbam, kurš pirmajās trijās laika ņemšanas vietās turējās ap 11. un 12.vietu, taču turpinājumā Lēbs palielināja savu ātrumu un finišā ieņēma sesto vietu, no uzvarētāja atpaliekot gandrīz 17 minūtes. Tikai 16.vietā finišēja Lēba komandas biedrs Nani Roma. Lietuvietis Benediktas Vanagas finišēja 15.vietā, līderim zaudējot gandrīz 35 minūtes.

Kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ir Peteransels, kuram sešas minūtes un 37 sekundes zaudē Sainss, bet deviņas minūtes atpaliek Al-Atija. Lēbs šobrīd ir septītais, bet uz 13.vietu atkritis Martins Prokops, kurš pēc pirmā posma kopvērtējumā bija trešais. Tikai 23.vietā pēc soda saņemšanas ir Žinils de-Viljērs, kamēr Vanagas pakāpies uz 24.vietu.

47. G. PETRUS OPTIMUS +2:37:43

Smago automašīnu klasē lielisks ātrumposms padevās Kamaz pilotiem Dmitrijam Sotņikovam un Airatam Mardējevam, kuri ieņēma pirmās divas vietas. Viņiem sekoja MAZ komandas piloti Serhejs Vjazovičs un Aleksejs Višņevskis. Kopvērtējumā vadību joprojām saglabā Sotņikovs, kuram 17 minūtes un 14 sekundes zaudē Vjazovičs. Pagājušā gada uzvarētājs Andrejs Karginovs pēc neveiksmes pirmajā dienā (tika zaudēta pusotra stunda) otrajā posmā zaudēja vēl 25 minūtes, kopvērtējumā savam komandas biedram šobrīd zaudējot jau gandrīz divas stundas.