profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

'Rally X' sacensībās Rīgā uz starta izies arī pieci latviešu sportisti

Go4speed 06.07.2022 - 01:01 'Rally X' sacensībās Rīgā uz starta izies arī pieci latviešu sportisti
Foto: Qnigan Rallycross media

No 8. līdz 10. jūlijam Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisināsies rallijkrosa sacensības divu čempionātu ietvaros. Piektdien RallyX piektais posms, sestdien Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrais posms, bet svētdien Rally X sestais sacensību posms. Vienā nedēļas nogalē pulcēsies vairāk nekā 140 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Šveices, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Beļģijas un Anglijas.

Dalību Ziemeļvalstu čempionātā pieteikuši pieci latviešu rallijkrosa braucēji, Ronalds Baldiņš, Reinis Nitišs un Jānis Baumanis kroskartu klasē, Edijs Ošs Supercar klasē, bet Kristaps Grunte 2WD OPEN klasē. Nitišs, Baumanis un Ošs startēs arī sestdien, kad norisināsies Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms.


Foto: Kalvis Zaļaiskalns

RallyX starta sarakstā vairākas plaši zināmas rallijkrosa zvaigznes. Supercar klasē Niklass Gronholms, Ole Kristians Veibijs, Tomass Brintesons, Enzo Ide. Cīņas par divu posmu uzvarām būs spraigas ne tikai spēcīgākajā seriāla klasē, bet arī citās, kurās dalību pieteikuši spēcīgi braucēji.

Ronalds Baldiņš, rallijkrosa braucējs, RallyX sacensību dalībnieks Crosscar klasē: ''Sajūtas startēt mājas trasē, kā vienmēr, mazliet satraucošas. Ceru, ka latviešu fani tribīnēs palīdzēs. Ir mazliet jūtams spiediens, jo būsim tepat Biķerniekos, bet šī nebūs pirmā reize, tāpēc gan tiksim ar to galā. Pēc Nitro Rallycross sacensībām Anglijā bagijs ir gandrīz gatavs, bet ir vēl lietas, kuras jāpaspēj paveikt, bet laiks vēl ir. Mūsu komandas mērķi nemainās, mēs uz sacensībām dodamies uzvarēt, bez mērķa nav vērts doties!''

Edijs Ošs, rallijkrosa braucējs, RallyX posma Rīgā debitants Supercar klasē: ''Kad uzzinājām par to, ka mājas trasē norisināsies RallyX posms, nolēmām, ka ir jāpiedalās. Vienīgā nianse ir tā, ka piedalīsimies tikai vienā no diviem posmiem, jo mūsu galvenā prioritāte šogad ir Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāts, tāpēc trasē būsim redzami sestdien un svētdien. Prieks būs izmēģināt savus spēkus kopā ar pasaules līmeņa braucējiem. Es teiktu, ka šis sacensību seriāls pēdējos gados ir ļoti audzis, brīžiem pat spēcīgāks par Eiropas čempionātu. Gara un notikumiem pilna nedēļas nogale, tiekamies Biķerniekos!''


Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Reinis Nitišs, rallijkrosa braucējs, RallyX sacensību dalībnieks Crosscar klasē: ''Divas ļoti nopietnas RallyX sacīkstes mājās, kā arī Latvijas-Lietuvas čempionāts. Piektdiena, sestdiena, svētdiena, trīs sacensību dienas. Šis būs izaicinājums gan pašam, gan mehāniķiem, arī, protams, bagijam. Zinām, ka šajā seriālā ir ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs, es pat teiktu, ka tas ir viens no spēcīgākajiem čempionātiem pasaulē, un tajā piedalās ļoti labi sagatavoti braucēji un viņu tehnika ir augstākajā līmenī. Pagājušajā gadā cītīgi gatavojāmies šīm sacensībām, bet šogad esam mazliet “palaidušies”, bet šīs būs mājas sienas, arī labi zināma trase, tāpēc skatīsimies, kā mums ies. Cīņas būs spraigas, nebūs viegli, bet mēs gatavojamies!''

Dalībnieki RallyX seriālā sacentīsies piecās ieskaites grupās: sacensību spēcīgākajā Supercar klasē, kuru jauda sasniedz 600 zirgspēkus, Supercar Lites, kas pasaules rallijkrosa kontekstā zināma kā RX2, divās kroskartu klasēs: Crosscar un Crosscar Junior, kā arī Open 2WD klasē, kurā uz starta stājas vientilta piedziņas automašīnas. Savukārt, Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta braucēji septiņās klasēs: Supercar, Super 1600, Super 2000, Xtreme bagiji, Yaris Cup, BMW RX 3000, kā arī LADA RX.

Biļetes uz autosporta pasākumu var iegādāties iepriekšpārdošanā www.aula.lv / https://www.aula.lv/pasakumi/rallycross-power-weekend?event=1197.

Jaunumiem par sacensībām iespējams sekot līdzi mājaslapā www.rallycross.lv, www.rallyx.se, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @rallycross.lv un Instagram.com / @rallycross.lv.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png