profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Zviedrijas RX pēc Solberga diskvalifikācijas uzvar Marklunds, Baumanis soli no fināla

Go4speed 04.07.2022 - 08:31 Zviedrijas RX pēc Solberga diskvalifikācijas uzvar Marklunds, Baumanis soli no fināla
Foto: Tom Banks

FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonas otrajā posmā leģendārajā Holjesas trasē, Zviedrijā, mainīgos laikapstākļos Euro RX1 ieskaitē Jānis Baumanis, spītējot tehniskām ķibelēm un nelabvēlīgiem laikapstākļiem, aizcīnījās līdz pusfinālam, kur ar otro vietu bija par maz, lai tiktu finālā.

SOLIS LĪDZ FINĀLAM

#YellowSquad komandas sagatavotajā Peugeot 208 mašīnā Jāni Baumani šoreiz sagaidīja ļoti spēcīgs konkurentu sastāvs, jo papildus ierastajiem Eiropas čempionāta braucējiem dalībnieku sastāvu papildināja arī četrkārtējais pasaules čempions Johans Kristofersons un talantīgais Olivers Solbergs.

Slapjā trasē pirmajā kvalifikācijas braucienā Jānis Baumanis prasmīgi pieveica savus konkurentus, starp kuriem bija arī Ungārijas posma otrās vietas ieguvējs Enzo Ide. Panākums braucienā ļāva Baumanim ierindoties piektajā vietā kopējā ieskaitē.

Līdz otrajam braucienam trase sāka izžūt, tomēr šādos apstākļos ļoti spēcīgā konkurencē Jānis, kurš visu nedēļas nogali cīnījās ar elektronikas defektiem, nonāca iedzinējos. Nākamajos apļos izvairoties no lielām problēmām, Baumanis sasniedza astoto rezultātu kopējā ieskaitē, kas summā ļāva pirmo dienu noslēgt 7. vietā.

Svētdien Baumanis uz starta stājās pašā pirmajā braucienā. Īsi pirms paša starta uznāca lietus. Brauciena dalībniekiem vairs nebija laika uzmontēt slapjā laika riepas vai veikt korekcijas regulējumos. Lietus izrādījās ļoti īslaicīgs un beidzās jau Baumaņa brauciena finišā. Trase ātri sāka žūt un vairums konkurentu pēdējos braucienos jau varēja izmantot sausā laika sliku riepas. Cīņā nevienādos apstākļos Latvijas pārstāvim šoreiz tikai 20. labākais rezultāts.


Foto: Tom Banks

Progresa kārtā izdevās revanšēties par rīta neveiksmēm un pārliecinoši iekļūt pusfinālā, kur Baumanim pretim stājās Johans Kristofersons, Enzo Ide, Ole Kristians Veibī un Marcins Gagackis. Startējot no paša vidus, Baumanis zaudēja daudz laika, kad priekšā sagriezās Ide. Pirmajos pagriezienos tika apsteigts Veibī, kam sekoja lieliski paveikts džokeris un tam sekojošais aplis, ļaujot apsteigt arī Gagacki un pusfinālā finišēt otrajā vietā.

Par cik pēc jaunā formāta finālā vieta atrodas tikai piecām mašīnām, zaudētās sekundes liedza Jānim turpināt cīņu par pjedestālu. Kopējā ieskaitē Baumanis ieguva sesto vietu. Pēc diviem posmiem čempionāta kopvērtējumā ar 22 punktiem izdevies pakāpties uz otro vietu, taču pēc Olivera Solberga diskvalifikācijas no fināla jau atkal pirmā vieta tika Antonam Marklundam. Finālā sākotnēji uzvarēja lielisksi startējošais Solbergs, taču pēc finiša sportists par automašīnas svara pārsniegšanu (+3kg) tika diskvalificēts. Finišā pirmais Marklunds, otrais Žans Batists Duborgs, bet trešais - Andreas Bakerūds.

JĀNIS BAUMANIS: “NEBIJA MŪSU NEDĒĻAS NOGALE”
Jānis Baumanis: "Nebija mūsu nedēļas nogale. Visu sabojāja trešā kvalifikācijas kārta, kurā lija tikai tad, kad es braucu. Novelkot ķiveri, jau atkal spīdēja saulīte un trase ļoti ātri žuva. Tā rezultātā kvalifikāciju summā paliku devītais un pusfinālā otrā vieta nedeva iespēju tikt uz finālu, taču ta ir jaunā formāta specifika. Atliek vēl cītīgāk gatavoties nākamajam posmam. Čempionāta kopvērtējumā esam otrajā vietā, taču nebraucam pēc otrās vietas. Norvēģijā pēc mēneša jācenšas uzlabot rezultātus."

Kopvērtējums:
1. Anton MARKLUND, SWE, Hyundai i20, 40
2. Jānis BAUMANIS, LVA, Peugeot 208, 22
3. Enzo IDE, BEL, Audi S1, 19
4. Jean Baptiste DUBOURG, FRA, Peugeot 208, 18
5. Sivert SVARDAL, NOR, Volkswagen Polo R, 17
6. Anders MICHALAK, SWE, Volkswagen Polo, 16
7. Ulrik LINNEMANN, DNK, Ford Fiesta, 13
8. Andreas BAKKERUD, NOR, Audi S1, 13
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png