Baumanis pēc neveiksmes finālā Ungārijas RX izcīna 4.vietu

Go4speed 22.05.2022 - 19:29 Baumanis pēc neveiksmes finālā Ungārijas RX izcīna 4.vietu

Ungārijā aizvadīts Eiropas rallijkrosa čempionāta atklāšanas posms, kurā uzvaru Euro RX1 klasē svinēja zviedru sportists Antons Marklunds, kamēr Jānis Baumanis pēc tehniska defekta finišēja 4.vietā.

Pēc pirmās dienas Jānis Baumanis ieņēma trešo vietu. Trešajā kvalifikācijā Baumanis bija otrais, piekāpjoties līderim Antonam Marklundam. Pēc tam sekoja trīs progresijas braucieni, kur savos braucienos uzvaras svinēja Marklunds, Enzo Ide un Baumanis.

Vēlāk sekoja trīs pusfināla braucieni, kur katrā braucienā bija jānoskaidro divi sportisti, kuri tiek uz finālu. Pirmajā pusfinālā ātrākais bija Marklunds, bet otrajā Ide. Trešajā kvalifikācijas braucienā pēc starta līderis bija Ulriks Linemans, kuram visu laiku cieši sekoja Baumanis. Linemans džokerī devās noslēdzošajā aplī, un to izmantoja Baumanis, kurš par mata tiesu apdzina dāņu sportistu, tādējādi uzvarot savā pusfināla braucienā.

Finālā labs starts padevās Marklundam, kurš izvirzījās vadībā, kamēr Jānis bija ceturtais. Ātri vien Baumanis apdzina Linemanu un nonāca trešajā vietā. Diemžēl turpinājumā Jāni pievīla Peugeot 208 automašīna, un mūsu sportists palika ļoti lēns. Uzvaru beigās svinēja Marklunds, kuram sekoja Ide un Linemans. Baumanis, atpaliekot 51 sekundi, finišēja ceturtajā vietā.

Čempionāta kopvērtējumā līderis ar 20 punktiem ir Marklunds, bet Baumanis ar 12 izcīnītiem punktiem ir ceturtais.

Euro RX3 klasē ātrākais bija beļģis Kobe Pauvels.