profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Jau šo trešdien Bauskā tiks noskaidroti OKartes Autosporta Akadēmijas finālisti

Go4speed 29.07.2012 - 11:16 Jau šo trešdien Bauskā tiks noskaidroti OKartes Autosporta Akadēmijas finālisti
Foto: Valdis Zāgeuss, Go4speed

Trešdien, 1.augustā, Mūsas trasē Bauskā uz starta stāsies šī gada Latvijas spožākie jaunie autosporta talanti, lai aizraujošās sacensībās noskaidrotu 2012. gada OKartes Autosporta Akadēmijas (OAA) finālistus. Startam pieteikušies 19 jaunie autosporta talanti.

Kā portālam pastāstīja OAA preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis, tad Bauskā, sporta kompleksā ''Mūsa", būs izveidota vairāk nekā trīs kilometrus gara trase, kura sportistiem būs jāveic četras reizes - pa divām reizēm katrā virzienā. Lai sarežģītu jauniešiem uzdevumu, trase būs ātra, un konfigurācijā būs iekļauti ļoti daudzi autosporta elementi - asfalts, grunts, ātri līkumi, līkumu sasaistes, ātruma slāpētāji u.c. Sportistu sniegumu trasē vērtēs pieci rallija eksperti: Ivars Caune, Pēteris Neikšāns, Jānis Štrauss un Ivars Vasaraudzis.


Foto: Valdis Zāgeuss, Go4speed

''Domāju, ka šādā trasē sapratīsim, kuri ir īstie autosporta talanti. Trase būs grūta un ar daudziem knifiem. Būs arī vietas, kur nepieciešama pamatīga drosmes deva, lai tās izbrauktu pareizi. Visticamāk, tieši šajā trasē pa īstam redzēsim, kuram ir autosportista dotības, un kuram vēl pamatīgi jātrenējas," saka trases izveidotājs un OAA tehniskais vadītājs, kādreizējais PSRS čempions autosportā Pēteris Neikšāns.

Trase izveidota tik sarežģīta, lai pēc aizvadītajiem četriem braucieniem žūrija varētu sanākt kopā un, vadoties pēc sportistu snieguma, spētu nosaukt tos jauniešus, kuri startēs OAA fināla sacensībās. Fināls paredzēts ''Rallija Latvija" laikā 29. septembrī Jūrmalā.


Kārlis Nebars Igaunijas rallijā. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Kā īpašs saldais ēdiens tiem jauniešiem, kuri parādīs labāko sniegumu Bauskā, tiks piedāvāta iespēja ''Mūsas" trasē doties ar ''Ford Fiesta R2'' rallija automašīnu - tieši tādu, ar kādu 2013. gada Latvijas autorallija čempionātā startēs OAA uzvarētājs! Jaunieši varēs sevis uzstādīto laiku salīdzināt ar OKartes Autosporta Akadēmijas rallija komandas pilota Kārļa Nebara iespēto.

''Šī jauniešu meistarības pārbaude būs gluži kā īstas sacensības. Vienīgā atšķirība - mēs nepiešķirsim kausus par pirmajām vietām, bet piešķirsim iespēju startēt finālā," saka OAA vadītājs Dainars Dambergs. ''Un katra OAA dalībnieka sapnis ir izbraukt ar ''Ford Fiesta R2'' - šo iespēju mēs jauniešiem piedāvāsim jau Bauskā!"

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png