Go4speed 08.06.2014 - 21:28 Minirallija 2. posmā uzvara Vigo Rubenim, uz pjedestāla arī drifteris Ervīns Ērglis
Drifteris Ervīns Ērglis izcīnīja 3.vietu 2WD klasē. Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

Sestdien, 7. jūnijā, Madonas Minirallija vasaras posmā uz starta stājās 61 ekipāža, starp kurām absolūti ātrāko laiku uzrādīja 4WD+ klases braucēji Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte. Sportistiem Madonas ceļos bija plānots aizvadīt deviņus ātrumposmus, tomēr sliktā ceļu seguma dēļ viens no ātrumposmiem trešajā aplī tika atcelts.

Visplašāk pārstāvēta bija 2WD klase, kurā uzvaru pirmo reizi izcīnīja Raivis Garoza/Uldis Fjodorovs, finišā tikai par 0,57 sekundēm apsteidzot igauņus Karelu Tolpu un Prītu Guļājevu. Cīņa starp abām ekipāžām izvērtās sīva, jo pirmajā aplī ātrāki par 3,2 sekundēm bija latvieši, otrajā nepilnas trīs sekundes atvinnēja igauņi, bet viss izšķīrās pēdējos divos ātrumposmos. Trešo vietu otrajā posmā izcīnīja drifteris Ervīns Ērglis ar stūrmani Jāni Olli, kuriem šīs bija pirmās Minirallija sacīkstes. Ātrumkārbas defekta dēļ jau pirmajā ātrumposmā bija spiests izstāties pirmā posma otrās vietas ieguvējs Andris Vovers.

Labu sniegumu, pirmo reizi startējot Minirallijā, parādīja arī rallija pilots Aleksandrs Grīva, kurš šosezon rallijā nestartē. Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

1600 klasē pirmo vietu izcīnīja pirmā posma otrās vietas ieguvēji Kristers Cimdiņš un Mārtiņš Mikolajs, kuri otrās vietas īpašniekus apsteidza par vairāk nekā 7 sekundēm. Otrie šajā posmā Mārtiņš Vītols/Toms Sproģis, bet trešie Ingus Kalniņš-Kalenieks un Raimonds Kalnājs.

Viena no aizraujošākajām cīņām norisinājās 4WD klasē, kurā visas dienas garumā vadībā atradās Valts Zvaigzne/Mārtiņš Ozoliņš, tomēr pēdējā ātrumposmā uzvaru izrāva Artis Upītis/Gints Dzenis, konkurentus apsteidzot par 0,48 sekundēm. Trešajā vietā Edgars Avens ar Aigaru Bajāru, kuri no abiem līderiem atpalika vairāk nekā 17 sekundes.

4WD+ klasē, kurā šoreiz uz starta izgāja vien piecas ekipāžas, uzvaru svinēja jau iepriekš pieminētie Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte, otro vietu, klases uzvarētājiem zaudējot vairāk kā sešas sekundes, izcīnīja Ivars Velme/Māris Dunde, bet trešie Toms un Guntis Lielkāji.

Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte trasē. Foto: Mārtiņš Vanags, Go4speed

Open klasē starp četrām ekipāžām ātrākie bija Mikus Neško un Mārtiņš Briedis.

Ar visiem rezultātiem var iepazīties ŠEIT.