profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

14 gadīgais Bertāns ar 'Nik Nak Wolftrike' komandu atklāj drifta sezonu (VIDEO)

Go4speed 30.04.2019 - 22:32 14 gadīgais Bertāns ar 'Nik Nak Wolftrike' komandu atklāj drifta sezonu (VIDEO)
Foto: facebook.com/xKPHOTOx

Pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē norisinājās vērienīgā Baltijas drifta sezonas atklāšana, kuras ietvaros sevi veiksmīgi pieteica arī jaunā “Nik Nak Wolftrike” drifta komanda. Tās sastāvā startē 14 gadus vecais Nikolass Bertāns, “Wolftrike” dibinātājs Klāvs Ašmanis un pagājušā gada Street klases uzvarētājs Dāvis Mangalis.

Pirms pagājušā gada sezonas Nikolass Bertāns un elektro drifta triciklu ražotājs “Wolftrike” noslēdza sadarbības līgumu, bet uz šo sezonu sperts solis uz priekšu, izveidojot jaunu un ambiciozu drifta komandu. Tās dalībnieki jau aizvadījuši pirmo Latvijas drifta kausa posmu, startējot Street un ProAm klasēs.

Ja 2018. gadā Nikolass aizvadīja nepilnu sezonu, četros posmos divreiz kāpjot uz goda pjedestāla, tad 2019. gads būs 14 gadus vecā driftera pirmā pilnā sezona. Pirmais posms iesākās ar ne pārāk veiksmīgu kvalifikāciju, jo otrā brauciena laikā pilnībā izbeidzās viena no riepām, liekot sagriezties un priekšlaicīgi beigt labi iesākto braucienu. Pirmajā mēģinājumā iegūtie 58 punkti gan ļāva fināliem kvalificēties 21. pozīcijā.

Tandēmu braucienos ar labu sniegumu TOP 32 un TOP 16 kārtās tika pārspēti igaunis Rando Pusa un Rolands Bērziņš, iekļūstos starp labākajiem astoņiem ProAm pilotiem. TOP 8 kārtā pretī stājās vēl viens igaunis Marco Prems, kurš kvalifikācijā uzrādīja ceturto rezultātu. ''Pirmajā braucienā sekoju viņam ļoti tuvu, praktiski durvīs, vienā mirklī viņš negaidīti sabremzējās un es nedaudz pataisnojos, tomēr nekas traks. Braucot pa priekšu, es centos aizmukt, lai gan to nevajadzēja darīt. Otrajā līkumā attiecīgi ienācu par ātru, pierāvu rokas bremzi, izslīdēju no trases, kā rezultātā nobortējās riepu un sagriezos,” tā zaudējumu pret vēlāko sacensību uzvarētāju skaidro Nikolass Bertāns.


Publicitātes foto

“Kopumā bija foršas cīņas, liels paldies komandai un atbalstītājiem. Nenokāršu degunu un centīšos nākamajos posmos uzrādīt augstākus rezultātus,” apņēmības pilns ir jaunais drifteris. Jāatzīmē, ka nākamais Latvijas drifta kausa posms norisināsies 19. maijā, Jelgavas trasē “Rullītis”, kurā Nikolass pagājušogad izcīnīja otro vietu.

Notikumiem bagāta sezonas atklāšana bija arī Klāvam Ašmanim, kurš, startējot Street klasē, aizvadīja savas debijas sacensības driftā. Lai arī pirms sacīkstēm Klāvs bija driftējis tikai ziemā, treniņu laikā tika uzķerta garša arī uz sausā un daudz mazāk slīdošā seguma. Otrajā kvalifikācijas braucienā drifta debitants ieguva atzīstamus 67 punktus (tikpat cik 31. un 32. vietā esošie), tomēr pirmā brauciena nullīte neļāva kvalificēties TOP 32 finālbraucieniem.

“Daudz palīdzēja Nikolasa padomi, nobraucu labāk nekā gaidīju. Nākamajos posmos mērķis ir kvalificēties finālbraucieniem un iekļūt vismaz TOP 16 kārtā,” tā pēc debijas posma Klāvs Ašmanis. Augstāko komandas rezultātu sezonas atklāšanā uzrādīja pagājušā gada Street klases uzvarētājs Dāvis Mangalis. Viņš šogad paredzējis braukt ProAm klasē, tomēr viņa jaunais auto uz pirmo posmu vēl nebija gatavs, līdz ar to bija plāns sezonas atklāšanu izlaist.

Pēdējās dienās pirms posma gan viņam draugs aizlienēja savu BMW 328 un spontāni tika nolemts sezonu iesākt ar dalību Street klasē. Šis spontānais lēmums atmaksājās, jo ar skaistiem tandēmu braucieniem izdevās aizcīnīties līdz otrajai vietai, finālā vien piekāpjoties Igoram Vozņakovskim.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png