profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

27.aprīlī Biķerniekos tiks aizvadīts Baltijas drifta čempionāta atklāšanas posms

Go4speed 26.03.2019 - 19:12 27.aprīlī Biķerniekos tiks aizvadīts Baltijas drifta čempionāta atklāšanas posms
Foto: Matti Tirronen

Pēc mēneša Biķernieku trasē uz starta stāsies tūkstošiem zirgspēku, jo 27. aprīlī tieši Rīgā norisināsies vērienīgā Baltijas drifta sezonas atklāšana. Bez jaunā apvienotā Latvijas-Igaunijas PRO drifta čempionāta sezonu ieskandinās arī Baltijas PRO ieskaite un Latvijas, Igaunijas un Lituvas drifta kausa Street un ProAm klases.

Jau pagājušajās sezonās Latvijas un Igaunijas drifta čempionāti aizvadīja vairākas kopīgas sacensības, tādēļ lēmums 2019. gadā ieviest kopīgu Latvijas-Igaunijas PRO čempionātu ir tikai loģisks. Tas ļaus braucējiem sacensties spēcīgākā konkurencē, savukārt skatītājiem tas nozīmēs vēl aizraujošākas PRO klases cīņas.

Viens no favorītiem jaunajā seriālā ir pagājušā gada Latvijas un Baltijas drifta čempions Ēriks Ulass. ''Gatavošanās rit pilnā sparā, nav pat laika likt bildes Instagramā, jo caurām dienām skrūvējam,” saspringto gatavošanās laiku smejoties komentē divkārtējais Latvijas čempions.

Ulasa E46 paaudzes 3. sērijas BMW šoziem būs piedzīvojis vairākus uzlabojumus, to starpā jaunu automašīnas aizmuguri no stiklšķiedras. Tāpat drīzumā solās būt gatavs arī rezerves dzinējs, lai saspringtajā sezonas grafikā nebūtu jāuztraucas par negaidītām tehniskām likstām. Pamanāmākās izmaiņas gan piedzīvos dizains, kuru darbībā varēs redzēt jau 20. aprīlī, kad Biķernieku trasē norisināsies pirmais oficiālais drifta treniņš.

Taujāts par sezonas plāniem un mērķiem, Ēriks Ulass atbild, ka ''brauksim Latvijas-Igaunijas čempionātu, Baltijas čempionātu un pilnu NEZ (Ziemeļeiropas zonas) čempionātu. Mērķis ir atkārtot 2018. gada sezonu (kad tika izcīnīti Latvijas un Baltijas tituli), kā arī cīnīties par NEZ kopvērtējuma pjedestālu”.


Publicitātes foto

Pēc čempiona domām sīvākie konkurenti Baltijas līmenī šosezon solās būt gan igauņi Harolds Valdma un Mikhels Normans-Tults, gan arī bijušais Baltijas čempions Ingus Jēkabsons. Tomēr īpašs prieks Ulasam būtu sacensties ar Kristapu Blušu, ja bijušā Formula Drift pilota (šogad nestartēs Formula D seriālā) plānos ietilptu aizvadīt pilnu Latvijas-Igaunijas vai Baltijas sezonu.

Uz doto brīdi dalību Baltijas drifta sezonas atklāšanā jau ir apstiprinājuši daudzi no spēcīgākajiem Latvijas un kaimiņvalstu PRO pilotiem, tāpat sagaidāmi arī viesi no Skandināvijas. Tradicionāli plaši pārstāvētas būs arī Latvijas drifta kausa Street un ProAm ieskaites, kurās starp dalībniekiem solās būt arī piloti no Lietuvas un Igaunijas.

PRO un ProAm ieskaites sacentīsies Biķernieku lielās trases līkumos, savukārt Street klases braucieni notiks Biķernieku trases spīdveja stadionā, sacensības divās vietās vienuviet. Piektdienā, 26. aprīlī, teju visas dienas garumā visām trīs klasēm norisināsies treniņbraucieni, savukārt sestdienā, 27. aprīlī, trasē tiks noskaidroti pirmie sezonas uzvarētāji. Oficiālais sacensību sākums 14:00.

Sīkāka informācija par gaidāmo Baltijas drifta sezonas atklāšanu atrodama www.driftlatvia.com un Facebook vietnē „Latvian Drift Page”. Biļetes pieejamas visās biļešu servisa kasēs un Statoil DUS, un tikai līdz 1.aprīlim tās maksā 10 EUR.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png motul-partner-3110.png nrs-4325.png batcc-0816.png ar-4809.png vagi-2128.png srt-5914.png bmp2-1740.png