profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Drifta sacensībās Biķerniekos vairākas smagas avārijas (FOTO)

Go4speed 09.05.2017 - 20:47 Drifta sacensībās Biķerniekos vairākas smagas avārijas (FOTO)
Foto: www.facebook.com/powerhunters

Pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē ar vērienīgām sacensībām tika atklāta Betsafe Baltijas drifta sezona. PRO klasē ar lielisku sniegumu uzvaras laurus plūca Latvijas titulētākais drifteris Jānis Eglīte, finālā pārspējot bijušo Austrumeiropas čempionu Mantas Kulvinskas.

6. un 7. maijā notikušās sacensības vienlaikus bija drifta atklāšanas sacīkstes visām trim Baltijas valstīm, līdz ar to Latvijā ieradās ļoti kupls skaits igauņu un lietuviešu drifteru. Sestdienā norisinājās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Betsafe Baltijas PRO čempionātu pirmie posmi, savukārt svētdienā uz starta stājās Latvijas un Igaunijas drifta kausa pārstāvji.


Foto: www.facebook.com/BMshots

PRO klasē sacensības sāka vairāk nekā 30 piloti, tomēr sestdienas rīta treniņos tika piedzīvotas vairākas smagas avārijas. Par laimi, neviens sportists savainojumus neguva, tomēr vairākiem spēkratiem sacensības beidzās vēl neiesākušās. Līdz ar to kvalifikācijā uz starta stājās 30 braucēji, no kuriem punktus guva 27 dalībnieki. Attiecīgi kvalifikācijas pirmais piecinieks – Jānis Eglīte, lietuvieši Andrius Čibirka un Kestutis Kelpša, Ēriks Ulass un igaunis Mihkel Norman Tults – jau automātiski iekļuva TOP 16 kārtā.

Tandēmu braucienos iekļuva 8 latvieši, 8 igauņi, 10 lietuvieši un viens soms. Tālākajās cīņās gan labāk veicās latviešiem, jo pusi no TOP 8 veidoja tieši latviešu piloti (Jānis Eglīte, Ingemārs Jēkabsons, Didzis Kozlovskis un Raivis Graudiņš), kamēr no Igaunijas un Lietuvas bija palikuši pa diviem pārstāvjiem.


Publicitātes foto

Jāatzīmē, ka tandēmu egle bija sakārtojusies tik veiksmīgi, ka teorētiski pusfinālos varēja iekļūt visi četri latvieši, tomēr Jēkabsons un Kozlovskis bija spiesti atzīt kaimiņu Mihkel Norman Tults un Mantas Kulvinskas pārsvaru. Tikmēr Eglīte pieveica Valdas Vindzigelskis, bet Graudiņš tika galā ar Karl Sander Lebbin, abiem latviešiem iekļūstot pusfinālā.

Savu uzvaras gājienu pusfinālā turpināja trīskārtējais Latvijas čempions Eglīte, pārspējot dienas labāko igauni Tults, savukārt Graudiņam gan zaudējums pret spēcīgo lietuvieti Kulvinskas. Tālākajā cīņā par trešo vietu pārāks izrādījās igaunis Mihkel Norman Tults, bet finālā ar pārliecinošu sniegumu uzvaru pār lietuvieti izcīnīja Jānis Eglīte. Tādējādi Baltijas PRO sezonas atklāšanā uz goda pjedestāla uzkāpa visu trīs Baltijas valstu pārstāvji.


Publicitātes foto

Svētdienā motoru rūkoņa turpinājās ar Latvijas un Igaunijas drifta kausa pilotiem, kuri sacentās Street un ProAm klasēs. Dalībnieku skaits bija ļoti ievērojams, jo Street klasē uz starta stājās 42 piloti, savukārt ProAm ieskaitē sacentās 41 braucējs.

Street ieskaitē ļoti pārliecinošas sacensības Dāvim Mangalim, kurš izcīnīja uzvaru gan kvalifikācijā, gan arī tandēmu braucienos, finālā pārspējot Raivi Alkšāru. Cīņā par trešo vietu Jānis Patmalnieks izrādījās pārāks pār Aivaru Taubi. ProAm klasē pārsteidzošu uzvaru izcīnīja igaunis Simon Suvemaa, kurš visas dienas garumā demonstrēja ļoti skaistus sekojošos tandēmu braucienus. Finālā viņš pārspēja Jāni Brālīti, savukārt uz trešā goda pjedestāla pakāpiena vēl viens igaunis – Allar Aasma.


Publicitātes foto

Nākamās drifta sacensības Biķernieku trasē norisināsies 29. un 30. jūlijā, kad Latvijā viesosies iespaidīgais Driftmasters GP seriāls, kurā startē visi spēcīgākie Eiropas drifteri, un, kurš pašlaik uzskatāms par vienu no lielākajām 2017. gada sezonas sacensībām Eiropā!
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png