profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Krastiņš: Tas, ka mazā Latvija nu ir starp visām rallija lielvalstīm, ir liels notikums

Go4speed 13.12.2018 - 18:25 Krastiņš: Tas, ka mazā Latvija nu ir starp visām rallija lielvalstīm, ir liels notikums
Foto: Dace Janova

Decembra pirmajā nedēļas nogalē Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā notika ikgadējā Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) ģenerālā asambleja un FIA čempionātu apbalvošana. Ģenerālās asamblejas ietvaros notika vairāku komisiju sastāva vēlēšanas un tagad Latvijas Automobiļu federāciju FIA struktūrās pārstāvēs 3 cilvēki – LAF Drifta komisijas padomes priekšsēdētāja Elīne Berķe ievēlēta par jaunizveidotās FIA Drifta komisijas viceprezidenti, LAF Rallija komisijas padomes priekšsēdētājs Jānis Krastiņš ievēlēts FIA Rallija komisijas sastāvā, savukārt LAF Krosa komisijas padomes priekšsēdētājs un LAF viceprezidents Gunārs Kosojs turpinās darbu FIA Krosa komisijas sastāvā.

Par to, kādi plāni Elīnei Berķei ir saistībā ar jauno ieņemamo amatu, viņa izsakās šādi: „Jau divus gadus es aktīvi darbojos FIA drifta darba grupā, bet nu – beidzot FIA ir arī oficiāla Drifta komisija. Man ir liels prieks un pagodinājums būt tieši par pirmā drifta komisijas sasaukuma viceprezidenti, darba ir daudz, tomēr jāņem vērā, ka šis ir brīvprātīgais darbs, kuram jāvelta savs brīvais laiks un finanses. Runājot par plāniem – 2019. gads ir pārejas gads, kurā mums ir jāsagatavo tehniskie noteikumi, sacensību noteikumi, vērtēšanas kritēriji. Ar to visu strādājām jau iepriekšējos gadus, bet nu tie ir jāizstrādā līdz galam un jāpieņem. Jādod starts pasaules un iespējams arī oficiālam FIA Eiropas čempionātam. Ļoti aktīvi strādāsim, lai palīdzētu citu valstu drifta sacensību organizatoriem sadarboties ar federācijām, stāstīsim, mācīsim, jo mums ir liela pieredze šajā jomā. No savas puses noteikti virzīšu jautājumu par apmācībām – nepieciešami vienotie drifta vērtēšanas kursi, jāsakārto sportistu licencēšanas prasības. Pienākumu būs daudz, bet ideju, kas būtu jāizdara – vēl vairāk. Ko tas dos Latvijai? Mūsu braucējus jau pa maziem soļiem, katru gadu gatavojam tam, ka tad, kad būs FIA pasaules čempionāts, viņi būs gatavi piedalīties gan tehniski, gan morāli, jo būs vienoti vērtēšanas kritēriji un tehniskie noteikumi. Vēl mēs strādāsim pie tā, lai jau tuvākajos gados pie mums notiks ne tikai Eiropas drifta čempionāta posms, bet arī pasaules mēroga sacensības.”


Foto: no Elīnes Berķes personīgā arhīva

Par darbu FIA Rallija komisijas ietvaros, Jānis Krastiņš ir pozitīvi noskaņots: „Šis, protams, ir solis mūsu mērķu virzienā. Darbs komisijā nozīmē to, ka mēs būsim labāk informēti par globālajām tendencēm un iespējām, kuras varēsim izmantot. Tas, ka mazā Latvija nu ir starp visām rallija lielvalstīm, kas lemj par sporta virzību un pieņem svarīgus lēmumus, ir liels notikums.”

Darbu FIA Krosa komisijas sastāvā turpinās Gunārs Kosojs: „FIA Krosa komisijas paspārnē ir gan autokross, gan rallijkross. Latvijā notiek un sekmīgi attīstās abas šīs disciplīnas un pie mums notiek augstākā līmeņa sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posms un esam atguvuši iespēju rīkot arī Eiropas autokrosa čempionāta posmu Mūsā. Turpinot strādāt komisijā, mēs varam būt pārliecināti, ka ar mums rēķinās un varam turēt roku uz pulsa, kas ir tik ļoti būtiski mūsdienu straujo pārmaiņu un autosporta attīstības laikā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png