Paikspīkas kalnā braukšanas sacīkstēs dzīvību zaudējis motobraucējs

Go4speed 07.07.2015 - 06:44 Paikspīkas kalnā braukšanas sacīkstēs dzīvību zaudējis motobraucējs
Karls Sorensens. Foto: Sam Christmas

Diemžēl šī gada Paikspīkas sacensībās dzīvību zaudējis motobraucējs. Lai arī sacensību dienā par šo traģisko notikumu netika skaļi runāts, diemžēl vēlāk tika paziņots, ka treniņos dzīvību zaudējis 39 gadus vecais Karls Sorensens.

Šis sportists bija diezgan pieredzējis braucējs, kurš pēdējos divos gados startēja Paikspīkas kalnā braukšanas sacīkstēs. 2014.gadā motociklu ieskaitē Sorensens Open klasē izcīnīja desmito vietu.

''Šajā grūtajā brīdī esam kopā ar Sorensena ģimeni, viņa draugiem un faniem. Aizvadītajos 92 gados šajās unikālajās sacīkstēs ir piedzīvoti gan triumfa mirkļi, gan arī sāpīgas neveiksmes, bet šogad šajās sacīkstēs dzīvību zaudēja sportists, kurš mīlēja Paikspīkas sacīkstes. Viņš paliks atmiņā kā mīlošs vīrs, tēvs, dēls, brālis un draugs ar lielisku humora izjūtu un kaisli pret motorsportu. Viņš zaudēja savu dzīvību darot to, kas viņam patika,'' tika teikts organizatoru un sportista ģimenes kopīgajā paziņojumā.

Sorensens ir sestais sportists, kurš zaudējis dzīvību šajās sacīkstēs.

Pēc šīs traģiskās avārijas tika izveidots sportista piemiņas fonds, kurā ikviens cilvēks šajā kampaņā varēja un var joprojām ziedot līdzekļus, kas domāti sportista bēru izdevumiem, kā arī lai nedaudz kompensētu sportista ģimenes finansiālo slogu. Šobrīd no nepieciešamajiem 75 000 ASV dolāru 448 cilvēki desmit dienās saziedoja 56 064 ASV dolārus.

Atgādināsim, ka šogad šajās sacīkstēs ar Latvijas inženiera Andra Dambja komandas 1367 ZS jaudīgo elektrisko sacīkšu auto “PP03” uzvarēja leģendārais Rīss Milens, kurš arī uzstādīja Paikspīkas sacensību absolūti ātrāko laiku elektroautomašīnām.