profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Uzvarām bagātākais latvietis gatavojas lielajai debijai

Go4speed 15.03.2019 - 22:54 Uzvarām bagātākais latvietis gatavojas lielajai debijai
Justs Grencis

Ja uzdotu jautājumu, kurš no latviešiem ir guvis visvairāk Eiropas autokrosa čempionātā, pirmās izvēles, iespējams, variētu starp Andri Dambi, Gintu Bujānu, Aldi Zēbergu, Uģi Traubergu… Taču realitātē visvairāk uzvaras Eiropā sasniedzis Justs Grencis. Viņš šogad debitēs Eiropas SuperBuggy klasē, ziņo autocross.lv.

2017.gada Eiropas čempions JuniorBuggy klasē pēc pērnā gada sezonas kļuvis par visvairāk uzvaras guvušo latvieti Eirokrosā. Viņš sasniedzis deviņas uzvaras, kamēr tēvs Ervins un Andris Dambis guvuši pa septiņām uzvarām, seko Traubergs un Bujāns ar sešām uzvarām, Zēbergam trīs, Jānim Bokam divas, Ivo Traubergam, Nikolajam Tionam, Aleksejam Jaluņinam un Jānim Bogdanovičam pa vienai uzvarai.

Pjedestālu ziņā līderis joprojām ir Zēbergs, kurš kopumā trijniekā ticis 26 reizes. Grenči seko – Justam 23, Ervinam 19 pjedestāli.

Vai Justs Grencis SuperBuggy klasē pratīs palielināt uzvaru un pjedestālu skaitu, rādīs laiks. Taču viņš ir gatavs lielajai klasei, nesaskatot lielas problēmas klases maiņā: “Es esmu braucis ar lielās klases bagiju, un šobrīd neredzu, kas mani varētu nobiedēt vai liegtu braukt tik ātri, cik es vēlos. Pirms sezonas treniņu sacīksti neplānojam veikt, pirmā sacensība uzreiz Vācijā.”

Jau ziņojām, ka Justs Grencis šogad pievienosies tēvam SuperBuggy klasē, startējot ar Ervina līdzšinējo auto.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png