Ervins Grencis pārliecinoši uzvar Francijā

Go4speed 23.07.2018 - 14:38 Ervins Grencis pārliecinoši uzvar Francijā

Kā ziņoautocross.lv, tad Latvijas autokrosa braucējs Ervins Grencis izcīnīja uzvaru Eiropas autokrosa čempionāta sestajā posmā Francijā, SuperBuggy klasē. Šajā klasē sestais finālā bija Jānis Boks. Justs Grencis JuniorBuggy cīņā tehnisku problēmu dēļ nepaspēja izbraukt uz fināla startu, savukārt TouringAutocross klasē Jānis Veģeris šoreiz cīnījās ar tehnikas problēmām, lai gan formāli sasniegta atzīstamā sestā vieta.

Ervins Grencis dominēja sacīkstē jau no sākuma, uzvarot sestdien laika kontrolē, kā arī visos trīs savos kvalifikācijas braucienos. Savā pusfinālā Ervins finišēja otrajā vietā, piekāpjoties vienīgi Jānim Bokam – abi latvieši pārliecinoši devās uz finālu.

Boka sacīkste sākās ļoti sarežģīti, laika kontrolē padevās tikai 18. rezultāts. Turklāt pirmajā kvalifikācijas braucienā Jānis izstājās jau otrajā aplī, kas, šķita, latvieša Francijas posmu pārvērš murgā. Taču svētdien sekoja izcila rezultātu atkopšanās – divas otrās vietas (trešajā kvalifikācijā aiz Grenča), un izcils pusfināls. Finālā Boks finišā sestajā vietā.

Grenča praktiski perfektais šī posma rezultāts ievērojami palīdz viņa cīņā par čempiona titulu. Turklāt no kopvērtējuma top-10 Francijā finālā startēja tikai četri braucēji: Grencis, Florēns Tafani (posmā trešā vieta), Jakubs Kubičeks (4.) un Boks (6.). Tādi bīstami spēlētāji kā kopvērtējuma līderispirms šī posma Maiks Bartelens, pēdējo gadu čempions Bernds Štūbe, Džinijs Feilāds, Andrē Hinenkamps un citi palika bez fināla.

JuniorBuggy klasē Justam Grencim sarežģīta sacīkste, jo posmu bojāja tehnikas problēmas. Kvalificējies finālam no piektās starta vietas, juniors palika skatītājos, jo komanda nomainīja motoru, pirms starta tas noslāpis un vairs nav bijis iedarbināms. Rezultātā Justam posms noslēgts desmitajā vietā. Pirmajā trijniekā visi svarīgākie Grenča konkurenti – Jakubs Novotnijs. Timofejs Ovčarovs un Barts van der Putens.

TouringAutocross klasē Jānis Veģeris jau no pirmajiem nedēļas nogales apļiem cīnījās ar tehnikas problēmām, lielāko daļu braucienu veicot riņķošanas režīmā. Arī finālā, kurā Jānis līderim zaudēja apli, un septiņu dalībnieku konkurencē klasificēts sestajā vietā.