profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Eiropas autokrosa čempionāta 2.posmā Bauskā Ervīns Grencis izcīna 3.vietu

Go4speed 02.06.2025 - 10:42 Eiropas autokrosa čempionāta 2.posmā Bauskā Ervīns Grencis izcīna 3.vietu
Foto: Raimonds Volonts

Eiropas čempionāta autokrosā, 2. posmā, kas notika Bauskā, labākais rezultāts no Latvijas sportistiem – Ervīnam Grencim, kas SuperBuggy klasē starp 21 dalībnieku izcīnīja 3.vietu. Pārliecinoši ātrākais un labākais finālbraucienā bija Roberts Teils no Francijas, kas arī izcīnīja uzvaru. Otrajā vietā Zdeneks Antonijs no Čehijas. Finālā pēc starta līderis bija tieši Grencis, taču tehniskas problēmas liedza pacīnīties par uzvaru.

Pēc diviem posmiem Grencis kopvērtējumā ieņem 4.vietu (47 pts), kamēr līderis ir Antonijs (57).

JuniorBuggy klasē uzvarēja Malons Feilads no Francijas, bet otrais Martins Kolomijs no Čehijas, kas nodrošināja līdzjutējos intrigu visa brauciena garumā, viens otru apsteidzot vairākas reizes, neļaujot noprast, kurš tad uzvarēs. Trešajā vietā Eliška Plina no Čehijas.

Foto: Raimonds Volonts

Buggy 1600 klasē neveiksmīgas sacensības latviešiem. Pusfinālā Andris Kuļikovskis nefinišēja, bet Mikus Neško iekļuva sadursmēs, kas viņam liedza iekļūt finālā. Pirmajā vietā Remo Kobras no Austrijas, otrais finišēja Barts Van Der Putens no Nīderlandes, bet trešajā vietā ierindojās Jakubs Novotnijs no Čehijas.

CrossCar klasē latviešiem pietrūka gan veiksmes, gan meistarības. Uzvarēja Deivids Mets no Francijas, otrais Ivans Pina no Spānijas un trešajā vietā Ares Lahozs Rubio no Spānijas. Markuss Ūtēns ierindojās 10.vietā, Kristianam Grencim 24.vieta, bet autosporta debitants Markuss Ozoliņš sestdien iekļuva sadursmē un pieņēma lēmumu svētdien sacensībās nepiedalīties.

National 2000 klasē viss TOP3 no Latvijas, trešajā vietā – Toms Edušs, otrajā Dainis Zvagins, bet uzvara Dāvim Ūdrim. BMW RX 3000 klasē uzvarēja Helmuts Bartkevičs, otrajā vietā – Rolands Bružāns, bet trešais finišēja Viesturs Valters.

Foto: Raimonds Volonts

Ervīns Grencis, autosportists: ''Diena iesākās labi, otro kvalifikāciju uzvarēju, uzrādot ātrāko apļa laiku. Trešajā kvalifikācijā nedaudz sakļūdījos startā un finišēju trešais. Pusfinālā izdevās labs starts un uzvarēju braucienā. Stress bija paliels, jo bija falšstarts un pārbrauciens. Finālā kā pirmais izvēlējos starta pozīciju, pareizu taktiku izdomājām, uzvarēju startā un trīs apļus biju vadībā. Diemžēl ātrumkārbā parādījās defekts, bet esmu laimīgs, ka izdevās noturēt trasē trešo pozīciju un finišā ir godalgotā trešā vieta. Žēl, ka neizdevās atkārtot iepriekšējo gadu un uzvarēt, Latvijas himna neskanēja, kopvērtējumā zaudējis esmu piecus punktus. Katru gadu trases ir citādākas, tās mainās no laikapstākļiem. Prieks, ka skatītāju bija daudz un atbalsts bija jūtams, paldies visiem.''

Jānis Bergs, FIA Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: ''Sacensību organizēšana ir smalks process, katrreiz tie ir citi izaicinājumi un jauna pieredze. Šogad visa komanda pierādīja, ka esam auguši un cēluši sacensību kvalitāti. Paldies katram no komandas, kas palīdzēja noorganizēt šos autokrosa svētkus, saglabāt tradīcijas. Autokross ir bīstams un spraigs, un tieši tādēļ tas cilvēkiem patīk, dinamiskas cīņas, īsi braucieni. No sacensību drošības – pirmais aplis un pirmais līkums ir visbīstamākie, un finālbraucienos, protams, var just – uzvarēt grib visi.''

Visi rezultāti ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Anda Podziņa
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png go4speedshop-0630.png