profile
register
facebook
youtube
twitter instagram
baneris-aix-2-5445-4514-2008.gif

Eiropas autokrosa čempionātā šogad arī aviošovs

Go4speed 30.05.2025 - 10:08 Eiropas autokrosa čempionātā šogad arī aviošovs
Publicitātes foto

Tradicionāli, leģendārajā Bauskas autokrosa trasē “Mūsa Raceland” notiks Eiropas autokrosa čempionāts – šogad tur tiek organizēts otrais posms. Jau sestdien un svētdien, 31.maijā un 1. jūnijā, uz starta līnijas spēcīgākie sportisti no Čehijas, Nīderlandes, Francijas, Vācijas, Luksemburgas, Itālijas, Spānijas, Ungārijas un Baltijas valstīm.

Šis ir viens no nozīmīgākajiem sporta pasākumiem Bauskā. Latvijas sporta faniem ir kam just līdzi: Buggy 1600 klasē: Andris Kuļikovskis, Mikus Neško SuperBuggy: par uzvaru cīnīsies Ervīns Grencis, Māris Līcis CrossCar: autosporta debitants Markuss Ozoliņš, Kristians Grencis un Markuss Ūtēns.

Aero Club Jūrmala ir parūpējušies par īpašu pārsteigumu skatītājiem – aviācijas šovu, kādu Latvijā redz reti! Aero Club Jūrmala kopā ar Baltic Amber Team ir vienīgā komanda Baltijā, kas uzstājas ar ultravieglajām lidmašīnām, demonstrējot ne tikai pilotēšanas precizitāti, bet arī īstu mākslu debesīs. Viens no spilgtākajiem brīžiem – “sirds debesīs”, ko ar dūmiem debesīs izveido lidmašīnas. Šī būs iespēja redzēt Latvijā unikālu priekšnesumu, kas jau guvis atzinību skatītāju vidū ne tikai pie mums, bet arī Lietuvā, Polijā un citur Eiropā.

Tehniski sarežģītā “Mūsa Raceland” autotrase ir 940 metrus gara un 13 līdz 22 metrus plata, nodrošinot dinamisku un aizraujošu sacīkšu pieredzi. Trases konfigurācija prasa no pilotiem augstu meistarību un stratēģisko domāšanu – īpaši startā, kur valda spraiga konkurence. Apdzīšanas iespējas ir daudzveidīgas, kas padara sacensības vēl neparedzamākas un aizraujošākas. Skatītājiem trase ir lieliski pārredzama no tribīnēm, ļaujot nepalaist garām nevienu izšķirošu mirkli vai aizraujošu notikumu.

Jānis Bergs, FIA Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: ''Autokross Bauskā ir paaudžu mantojums, mēs kā organizatori to apzināmies, saudzējam un katru gadu cenšamies arvien labāk. Sporta pasākumi ir daļa no izklaides industrijas, mēs piedāvājam cilvēkiem kvalitatīvu atpūtu, šogad skatītājiem dāvinām arī aviošovu. Paldies sadarbības partneriem, Bauskas novada pašvaldībai un manai komandai, kas nodrošina visas FIA prasības, lai šāda mēroga pasākums Latvijā varētu notikt.''

Pirms oficiālajām sacensībām “Mūsa Raceland” trasē, rallija pilota, Emīla Blūma pavadībā, spēkus izmēģināja arī sabiedrībā zināmas personas, kas ikdienā bijuši vien autosporta sacensību skatītāju rindās.

Rihars Gromuls, basketbola fans, sociālo tīklu satura veidotājs: ''Koncentrēšanās līmenis autosportā ir lielāks nekā basketbolā, bet azarts vienāds. Gribas uzvarēt, gribas būt labākam. Basketbolā ir grozs, bumba un metiena tehnika, stratēģija. Te ir tas pats: sajūgs, gāze, bremžu nav, daži ātrumi un stratēģija. Autosportu man patika skatīties bērnībā, bet tad virsroku ņēma basketbols. Man ir bailes no ātruma un augstuma, šeit var sastapt abas lietas. Autosports iespējams ir mans sauciens, vienā mirklī tās bailes pazuda un es turpināju spiest gāzi grīdā, lai arī mašīna ik pa laikam saslīdēja. Manī radās azarts, jo gribējās apdzīt – ikdienā jau mēs skatāmies, lai nenoskrāpētu auto – te tādas domas, gribas izvirzīties vadībā. Pagājušajā gadā biju skatīties WRC Latvijā, skatoties tos putekļus, radās doma – derētu pamēģināt.''

Sacensību apmeklētājiem ir iespēja ne tikai vērot sacensības, bet arī servisa parkā apskatīt kā strādā komandas, mehāniķi, saņemt autogrāfus un sabildēties ar sportistiem, veidot kopīgas atmiņas un ierakstīt sevi vēsturē.

Biļetes var iegādāties ŠEIT.

Motoru sports var būt bīstams! Neskatoties uz to, ka organizators veic visus iespējamos drošības un piesardzības pasākumus, motoru sportā var notikt neparedzami negadījumi. Apmeklētāji ir pilnībā atbildīgi par sevi un tiem pastāvīgi ir jāvērtē vai viņu drošība sacensību norises vietā nav apdraudēta, lūdzam nelīst zem nožogotajām lentēm, un neapiet norises vietu caur neatļautām vietām.

Skatītāju ceļvedis ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Anda Podziņa
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
aix-copy-2837-1940.png go4speedshop-0630.png