Avārijām bagātais Eiropas Autokrosa čempionāts Mūsā noslēdzies (FOTO)

Mārtiņš Jankovskis 27.05.2012 - 19:58 Avārijām bagātais Eiropas Autokrosa čempionāts Mūsā noslēdzies (FOTO)

Šodien, svētdien, Mūsas sporta kompleksā tika aizvadīta 2012. gada FIA Eiropas autokrosa čempionāta otrā posma izšķirošā diena. Jau ziņojām, ka pirmā diena latviešiem bija neveiksmīga, jo daudzus sportistus vajāja tehniskas ķibeles. Kamēr sportisti atpūtās, tikmēr viņu mehāniķi pa nakti uz svētdienu rāvās melnās miesās. Līdz ar to situācija no rīta bija sekojoša - Jāņa Boka komanda atjaunoja pirmo salūzušo ātrumkārbu, problēmas ar dzesēšanu tika novērstas Andra Kuļikovska bagijam, bet Nacionālajā klasē motora defekts tika atrisināts Jura Spīķa automašīnai.

Otrajā kvalifikācijas kārtā Buggy 1600 klasē Andris Kuļikovskis palika trešais. Šajā braucienā nepaveicās Ervīnam Grencim. Pēc tam, kad viens no konkurentiem sagriezās, Ervīns nespēja laicīgi sabremzēties un ieskrēja čeha sportista spēkratā, tādējādi nolaužot piekari. SuperBuggy klasē piektais palika Jānis Boks.

Trešajā kvalifikācijas kārtā Boks un Andris Kuļikovskis palika otrie savos braucienos, taču nepaveicās Aupem. Pēc tam, kad sportists pēc nelielas sadursmes apstājās, jau nākamajā aplī viņa spēkratā ieskrēja brauciena līderis Ondžejs Muzils, un abi sportisti bija spiesti izstāties.

Pēc tam sekoja saldais ēdiens – finālbraucieni, kuri bija samērā mierīgi. A finālbraucienā uz starta izgāja Boks un A.Kuļikovskis, bet B finālā startēja Juris Kuļikovskis. Diemžēl Juris B finālbraucienā palika astotais un A finālā neiekļuva. Tas mūsu sportistam deva 16. vietu un pirmo punktu savā karjerā šajā klasē.

A finālā SuperBuggy klasē uzvarēja Petrs Bartošs, bet piektais palika Jānis Boks. Buggy 1600 klasē uzvarēja francūzis Tomass Anakleto, bet Andris Kuļikovskis palika desmitais. Junior Buggy klasē nepārspēts palika Jakubs Kubičeks. Touring Autocross klasē pirmais Tamašs Karai.

Nacionālajā klasē finālā startēja visi desmit finālisti, taču finišēja tikai četri. Uzvaru izcīnīja Jānis Miščenko, aiz kura sekoja Toms Ziedāns un lietuvietis Giedrjus Stonis. Beta bagiju cīņās uzvarēja Daniels Špaks.

Plašāku fotogaleriju piedāvāsim jums nedaudz vēlāk.