profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Gatavojoties Dakaras rallijam, RE Autoclub uzbūvē jaudīgu Ford Raptor (VIDEO)

Go4speed 07.10.2013 - 11:43 Gatavojoties Dakaras rallijam, RE Autoclub uzbūvē jaudīgu Ford Raptor (VIDEO)
''Ford Raptor" automašīna. Publicitātes foto

Latvijas sporta automašīnu ražotājs ''Re Autoclub" izgatavojis jaunu sacensību automašīnas prototipu, ar kuru no 13. līdz 19. oktobrim piedalīsies pirmajās starptautiskajās sacensībās Marokā. Pie stūres sēdīsies autosportisti Aleksandrs Terentjevs un Aleksejs Berkuts.

Kā portālam pastāstīja Re Autoclub pārstāve Elīna Kerre, tad jaunais T2 klases ''Ford Raptor" ir ar 6,2 l benzīna dzinēja motoru, automātisko ātrumkārbu un Francijā izgatavotiem ''Donerre" amortizatoriem. Ražotājam izdevies palielināt sporta automašīnas jaudu, veiksmīgi atrisināt līdzsvarojumu starp asīm, bet pašu braucamrīku izgatavot par 300 kg vieglāku salīdzinājumā ar sporta automašīnu ''Toyota Landcruiser 200".

''Automašīnai pirmās ugunskristības būs Marokā ''OiLibya" rallijā. Tā būs laba pārbaude pirms sportistu starta Dakārā," pauda ''Re Autoclub" dibinātājs Roberts Elbakjans, kurš piebilda, ka vietām šī automašīna uz 100 kilometriem varētu patērēt 100 litrus degvielas. Viņa vadītajā ražotnē Rīgā līdz šim saražotas divas prototipa klases ''Toyota Landcruiser 200" sporta automašīnas, kas startējušas dažādās starptautiskās sacensībās, tostarp rallijreidā ''Silk Way". Ar vienu no šiem auto ''Silk Way" rallijreidā Terentjeva un Berkuta duets guvis uzvaru. ''Pēc ''Toyota Landcruiser 200" sākas kardināli jauna ēra prototipu klasē," pievēršanos ''Ford" automašīnas izgatavošanai skaidroja R.Elbakjans.


Publicitātes foto

Jaunais ''Ford Raptor" veiksmīgi izmēģināts Ādažu poligonā.

''Automašīnai ir liels potenciāls, tai ir laba pārgājība, labi brauc pa smiltīm, veiksmīgi izvēlēts augstums. Testā tā uzvedās piedienīgi," atzina Aleksejs Berkuts, trīskārtējs Krievijas čempiona titula ieguvējs un pasaules kausa ''Rallye D'ORIENT" laureāts. ''Mašīna man iepatikās, tai ir laba jauda un potenciāls, it īpaši ''production" klasē. Bet, cik tā būs uzticama un kā uzvedīsies sacīkstēs, redzēsim Marokā," stāstīja A.Berkuts.

''Re Autoclub" šobrīd strādā arī pie jaunas ''Toyota Landcruiser 200" automašīnas izgatavošanas, ar kuru sacensībās startēs Aleksandrs Kolembets, sporta komandas ''Kosmoss" pārstāvis.

''Ford Raptor'' būvniecība:


''Ford Raptor'' Ādažos aizvada testus:
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png