profile
register
facebook
youtube
twitter instagram

Latvijas dubļu čempioni tiek noskaidroti Lietuvā

Go4speed 19.09.2012 - 21:15 Latvijas dubļu čempioni tiek noskaidroti Lietuvā
Foto: Arnis Namajuns

Ar tradicionālajiem bezceļu braukšanas svētkiem Gladiatoriai 4x4 Lietuvā, Ignalīnas apkaimē, aizvadīts kārtējais Latvijas trofi reidu čempionāta posms, un noskaidroti šī gada Latvijas čempioni. Sacensības vienlaicīgi bija arī NEZ 4x4 čempionāta 2. posms.

Latvijas čempionāts šogad norisinājās trīs automašīnu un vienā ATV kategorijā. Noslēdzās arī paralēli čempionātam notiekošās trofi reidu tūrisma un dubļu ērgļa kausa izcīņas. Visās ieskaites grupās pie čempionāta kopvērtējuma punktiem ticis iespaidīgs tehnikas vienību skaits - 99. Jau ierasts, ka Latvijas čempionāta izbraukuma posms Lietuvā nav no vieglajiem, par to parasti parūpējusies māte daba, kā arī posma organizatori pielikuši savu roku. Arī šoreiz sacensības sagādāja jaunus pārsteigumus ar diezgan interesantu orientēšanās posmu pašā Baltkrievijas pierobežā ,"tomtoms" pat uzskatīja, ka daži kontrolpunkti atrodas jau Baltkrievijas pusē.

Kā pastāstīja Krišjānis Vīdušs, tad standartauto kategorijā TR1 šoreiz uz starta stājās septiņas automašīnas. Pēc pirmās dienas pārbaudījumiem situācija rezultātu tabulā nepārsteidza - par medaļām cīnījās visi favorīti. Diemžēl jau pirmajā papildsacensībā tehnisku defektu dēļ līderu kompāniju pameta igaunis Toomas Karps. TR1 kategorijai šoreiz bija sagatavots nakts leģendas posms, kurā arī noskaidrojās vietu secība sacensībās. Nakts mežā parasti ievieš savas korekcijas, un arī šoreiz vienā no leģendas orientieriem nakts melnums neļāva braucējiem saskatīt pareizo ceļu un lika pamaldīties, tomēr visi veiksmīgi nokļuva līdz finišam, nepārsniedzot laika normu.


Foto: Arnis Namajuns

Kopvērtējumā pirmais Lukševics/ Šarakovs / Eglīte, kas ar šo pirmo vietu arī pakāpās uz Latvijas čempionāta kopvērtējuma otrā pakāpiena, kā arī otro gadu pēc kārtas, komandas 4x4meži.lv sastāvā, izcīnīja pirmo vietu komandu ieskaitē. Otrā vieta jaunajam Lietuvas braucējam Vitautam Sriubam, bet uz trešā pakāpiena šī gada Latvijas čempions - Alvis Pētersons ar Aigaru Motivānu , kuri šogad pamanījās uzvarēt četros no sešiem čempionāta posmiem. Latvijas čempionāta kopvērtējumā otrā vieta Dzintaram Urniežum ar Induli Pakalnīti, kuri šo posmu izlaida.

Brīvās modifikācijas kategorijā OPEN galveno lomu spēlēja latviešu braucēji, un šoreiz ierindā gandrīz visi spēcīgākie. Sacensību rezultāts šoreiz šaubas neraisīja - trijās no četrām papildsacensībām trešo vietu izcīnīja Ivars Roze. Viņam arī trešā vieta kopvērtējumā un izcīnīta otrā vieta Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Jelgavniekiem Intam Freibergam un Aldim Beķerim otrā vieta kopsummā, bet kopvērtējumā trešā vieta Latvijas čempionātā. Lietuvā visās četrās papildsacensībās nepārspēts palika Armands Apsītis / Agnis Asmis / Jurģis Vilcāns, kuri pēc pagājušajā sezonā izcīnītās ceturtās vietas Latvijas čempionātā un uzlecošās zvaigznes titula saņemšanas šogad kļuva par Latvijas čempioniem.

Prototipu kategorijā TR3 intriga virmoja visu sacensību gaitu un atrisinājumu faktiski ieguva tikai sacensību pēdējās minūtēs. Pirms šīs sacensības uz čempiona titulu pretendēja Igaunijas sportists Hardo Mere un Edvīns Vansovičs, kurus šķīra nieka tiesa, bet nedaudz tālāk kopvērtējumā atpalika Vilnis Zeiza. Šie trīs vīri arī noteica toni šajās sacensībās, taču  nopietnu konkurenci viņiem izrādīja arī pagājušā gada Latvijas čempions TR3 kategorijā Tarvo Klaasimae, kā arī jelgavnieks Ivans Bergmanis, kas pierādīja, ka arī viņam pulveris vēl ir sauss. Gala rezultātā uzvara Vilnim un Aigaram Zeizām, kas Latvijas čempionātā viņiem, lai arī cik nepierasti, tomēr dod 'tikai' trešo vietu. Otrā vieta sacensībās Edvīnam Vansovičam ar Artūru Melni nodrošināja Latvijas čempiona titulu, savukārt trešie paika Hardo Mere ar stūrmani Joonas Oja, kas izcīnījuši otro vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Taču šo vīru cīniņš šogad vēl nav beidzies, jo pirms pēdējā NEZ čempionāta posma viņus šķir tikai septiņi punkti, kas nozīmē, ka visu izšķirs ieņemtā vieta sarežģītajā un smagajā Avo Sults Memorial sacīkstēs, kas novembra nogalē norisināsies Igaunijā.


Foto: Arnis Namajuns

Latvijas čempiona titulus ATV kategorijā izcīnīja Normunds Bačinskis un Jānis Siliņš, nedaudz apsteidzot Mārtiņu Lielienfeldu un Ronaldu Gustu. Savukārt tūrisma kausa izcīņā pēc šīm sacensībām noskaidrojās, ka pirmo vietu nosargā Segejs Iskrovs ar stūrmaņiem Raivi Jaunzemu un Jeļenu Skripčenko, otrie Artūrs Kuncis ar stūrmaņiem Aināru Nagli un Oskaru Žvaginu, bet trešie Aivis Karlsbergs ar stūrmani Initu Janovsku. Mazo Ērgļu titula izcīņā pēc sezonas pārtraukuma uzvarējis Mairis Jurka ar stūrmaņiem Mātiņu Janušu un Kristapu Kaktiņu, otrie Madonieši Ēvalds Madernieks/ Andris Ošenieks / Igors Ļeonovičs, bet trešais Artūrs Grigulis / Jānis Rešņa / Jānis Krūmiņš. Lielo ērgļu kategorijā ar stabilu sniegumu visas sezonas garumā pirmo vietu izcīnīja Andris Vilde ar Guntaru Tomonoviču, bet otrie Ivans Bergmanis ar Nikolaju Majestroviču, savukārt trešā vieta rēzekniešiem Ilmāram Līpuram un Andrejam Reinikam.

Baltijas Trofi reidu sezona noslēgsies ar NEZ 4x4 čempionāta trešo posmu, kas norisināsies Igaunijā, Narvā no 16.-18. novembrim. Sacensību un kopvērtējuma rezultāti aplūkojami www.trofi.lv

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Autorizējies vai reģistrējies, lai komentētu
Partneri:
motul-partner-3110.pngriepascom2-4212.pngape-logo-0328.pngar-4809.pngbatcc-0816.pngnrs-4325.pngvagi-2128.pngsrt-5914.pngbmp2-1740.pngadrem-2024.png