Baumanim lieliska uzvara, Nitišs pirmo reizi ārpus pusfināla

Mārtiņš Jankovskis 21.09.2014 - 14:14 Baumanim lieliska uzvara, Nitišs pirmo reizi ārpus pusfināla
Jānis Baumanis. Foto: Rihards Baumanis

Svētdien Vācijā tika aizvadīta otrā Eiropas un pasaules rallijkrosa čempionāta diena, kurā startēja arī Jānis Baumanis un Reinis Nitišs. Atgādināsim, ka pēc pirmās dienas Baumanis savā Super 1600 klasē ieņēma trešo vietu, bet Reinis bija desmitais ātrākais SuperCar klasē.

Reinis Nitišs
Otrās dienas treniņos Nitišs uzrādīja septīto ātrāko laiku. Īsi pirms trešās kvalifikācijas kārtas sāka smidzināt, taču drīz vien lietus mitējās. Diemžēl trešajā kārtā Reiņa auto pazuda jauda, kā rezultātā Reinis finišēja 33.vietā. Lai arī mehāniķi servisa parkā salaboja auto, ceturtajā kvalifikācijas kārtā Reiņa auto joprojām bija lēns. Braucienā Reinis ieņēma ceturto vietu, kas tobrīd nozīmēja, ka iekļūšana pusfinālā praktiski ir neiespējama, taču tad sāka līt un trase palika slapja, tāpēc pārējie braucēji zaudēja daudz laika. Lai arī pavīdēja neliela iespēja, ka Reinis tomēr iekļūs pusfinālā, diemžēl tas nenotika – ceturtajā kārtā Reinim 17.vieta, bet pēc četrām kārtām 16.pozīcija, kas nozīmēja to, ka Reinis pirmo reizi aizvadītajās deviņās sacīkstēs nav spējis iekļūt pusfinālā!

''Vēlos pateikt paldies faniem par atbalstu - dzeltenie krekli un Latvijas karogi dod papildus lādiņu cīnīties līdz galam. Šī bija grūta nedēļas nogale, kurā pats pieņēmu nepareizus lēmumus trasē. Arī automašīna šodien nestrādāja ar pilnu jaudu, tomēr arī Vācijā pierādījām, ja visu izdarām perfekti, tad mūsu automašīnas spēj uzrādīt ļoti konkurētspējīgu ātrumu. Gaidu nākamo nedēļu, kad Itālijā no jauna varēsim cīnīties par iekļūšanu starp ātrākajiem 12 braucējiem,'' tā Reinis Nitišs.

Peters Solbergs. Foto: World Rallycross Championship

Pēc tam sekoja pusfināla braucieni, kuros starp 12 brucējiem seši bija zviedru braucēji! Pirmajā pusfinālā lielisks brauciens padevās Peteram Solbergam. Lai arī norvēģim starts neizdevās (pirmajā līkumā iebrauca tikai kā piektais), jau nākamajā līkumā pēc pāris kontaktu cīņām Solbergs izvirzījās vadībā. Aizvadot lielisku braucienu, Solbergs svinēja pārliecinošu uzvaru. Otrais finišēja Pontus Tīdemans, bet trešais – Timijs Hansens. Tikmēr otrajā pusfinālā ātrākais bija zviedru braucējs Robins Larsons, kurš aiz sevis atstāja tautieti Matiasu Ekstremu, kā arī somu braucēju Tomasu Heiknenu.

Finālā no starta vadībā izvirzījās Larsons, taču drīz vien Solbergs apdzina Larsonu, kurš pieļāva nelielu kļūdu. Turpinājumā visiem pa priekšu brauca Solbergs, taču ļoti ātrs bija Ekstroms, kurš lēnām tuvojās Solbergam. Pēdējā aplī Solbergs devās džokerī. Lai arī likās, ka Ekstroms apdzīs Solbergu, tas tomēr nenotika un Solbergs svinēja dramatisku uzvaru, Ekstromu apsteidzot tikai par 0,005 sekundēm!

Jānis Baumanis
Treniņos Jānis bija ļoti ātrs, tādējādi apliecinot, ka šī trase, kurā viņš startē pirmo reizi, viņam iet no rokas. Trešajā braucienā Jānim pretim stājās vadošie braucēji. Ārkārtīgi sīvā cīņā Baumanis uzvarēja savā braucienā, kas trešā brauciena kopvērtējumā deva trešo vietu. Arī pēdējā kārtā Jānim pretim stājās ātrākie braucēji, taču tas Baumanim netraucēja uzrādīt otro ātrāko laiku braucienā, bet trešo rezultātu ceturtajā kārtā. Šie labie rezultāti Baumanim ļāva ieņemt pirmo vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām.

Pusfināla brauciens izvērtās dramatisks. Jānis izvirzījās vadībā, taču tad sekoja avārija un brauciens tika atcelts. Atkārtotajā pusfinālā uz starta izgāja tikai Baumanis un vēl viens konkurents. Šo abu braucēju starpā ātrākais bija Jānis, kuršiekļuva finalā.

Finālā Jānim starts neizdevās, jo ātrāks bija lietuvietis Ernestas Staponkus. Taču nākamajā līkumā pēc nelielām kontaktu cīņām Baumanis atguva pirmo vietu, ko viņš arī veiksmīgi nosargāja un izcīnīja skaistu uzvaru.

1. Jānis BAUMANIS  04:17.048
2. Ernestas STAPONKUS 04:18.103
3. Ulrik LINNEMANN 04:18.261
4. Sergej ZAGUMENNOV 04:20.256
5. Andreas STEFFEN 04:21.487
6. Ondrej SMETANA 04:21.822