Ots Tanaks - Pasaules rallija čempions

Go4speed 27.10.2019 - 14:00 Ots Tanaks - Pasaules rallija čempions
Ots Tanaks un Martins Jarveoja

Pēc divām Spānijas WRC rallija dienām līderis bija Tjerī Noivils, kuram sekoja Dani Sordo (+21,5) un Ots Tanaks (+24,6).

Rallija noslēdzošajā dienā pirmajos divos ātrumposmos ātrākos laikus uzrādīja Noivils un Sordo, kas abiem Hyundai braucējiem ļāva nostiprināties pirmajās divās pozīcijās. Tikmēr Tanaks ieņēma stabilu trešo vietu, jo Sebastjans Lēbs nespēja turēt līdz ātrākajiem trijiem braucējiem.

Priekšpēdējā posmā vēlreiz ātrākais bija Sordo, kurš pirms noslēdzošā posma par 5,8 sekundēm apsteidza Tanaku.

Pirms izšķirošā posma bija zināms, ka, ja Noivils uzvar rallijā un Power Stage posmā izcīna maksimālo punktu skaitu, Tanakam pietiek ar trešo vietu absolūti un vismaz ceturto vietu Power Stage posmā, lai izcīnītu savu pirmo čempiontitulu.

Sākotnēji ātrākais laiks bija Evansam, taču Tanaks pēdējā posmā lidoja pa trasi un finišā Evansu apsteidza par 3,6 sekundēm, kas Tanakam pirmo reizi karjerā ļāva kļūt par pasaules rallija čempionu. Tikmēr savu 12.uzvaru karjerā izcīnīja Tjerī Noivils, aiz sevis atstājot čempionu Tanaku un Sordo. Jāpiebilst, ka, pateicoties lieliskajam sniegumam Power Stage posmā, Tanakam par 0,4 sekundēm izdevās apsteigt Sordo.

WRC 2 Pro klasē uzvaru izcīnīja Mads Ostbergs, bet WRC2 klasē nepārspēts palika Eriks Kamillī. Nikolajam Grjazinam pēc sestdienas avārijas WRC2 klasē - 11.vieta.