Ožjē fantastiskā un sīvā cīņā izcīna uzvaru Montekarlo WRC rallijā

Go4speed 27.01.2019 - 13:49 Ožjē fantastiskā un sīvā cīņā izcīna uzvaru Montekarlo WRC rallijā

Ar Montekarlo WRC ralliju aizvadīts 2019.gada sezonas pirmais pasaules rallija čempionāta posms. Pirms pēdējās dienas bija divas lielas intrigas – kurš izcīnīs uzvaru - Sebastjana Ožjē vai Tjerī Noivils, kā arī vai piektajā vietā esošajam Otam Tanakam izdosies apsteigt Jari-Mati Latvalu un Sebastjanu Lēbu, lai izcīnītu trešo vietu.

13. un 14.posmā ātrākais turpināja būt igaunis Ots Tanaks (sestdienas posmos Tanaks bija ātrākais visos četros dopos), tādējādi kopvērtējumā jau nonākot trešajā vietā, kamēr ceturtais joprojām bija Lēbs. Tikmēr līderis bija Ožjē, kuram 3,2 sekundes zaudēja Noivils.

15.posmā ļoti ātrs bija Noivils, kurš par 2,8 sekundēm apsteidza Ožjē. Kā pēc finiša atzina beļģu pilots, tad šis esot bijis ļoti labs posms un ātrāk viņš vairs nav varējis nobraukt. Līdz ar to pirms noslēdzošā posma Ožjē pārsvars pār Noivilu bija nieka 0,4 sekundes.

Noslēdzošajā Power Stage posmā ātrākais bija Mīke (arī pirms gada Mīke bija ātrākais Power Stage posmā), kurš nopelnīja papildus piecus punktus. Bet kopvērtējumā sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Ožjē, par 2,2 sekundēm apsteidzot Noivilu. Trešo vietu izcīnīja Tanaks. Šī Ožjē Montekarlo rallijā bija sestā uzvara pēc kārtas un trešā ar dažādām automašīnām.

Jāatgādina, ka 2018.gadā uzvaru Montekarlo WRC izcīnīja Sebastjans Ožjē, par 58 sekundēm apsteidzot Tanaku.

RC2 klasē uzvaru svinēja Gas Grīnsmits (''Ford Fiesta R5''), kuram arī uzvara jaunajā WRC2 Pro ieskaitē. WRC2 klasē ātrākais bija Juans Bonato (''Citroën C3 R5'').

Gas Grīnsmits. Foto: Honza Froněk

Nākamais WRC posms no 14.-17.februārim notiks Zviedrijā.