Fantastiskā cīņā Lēbs izcīna uzvaru Spānijas WRC rallijā

Go4speed 28.10.2018 - 14:22 Fantastiskā cīņā Lēbs izcīna uzvaru Spānijas WRC rallijā

Svētdien tika aizvadīti noslēdzošie četri Spānijas WRC rallija ātrumposmi. Dienu kā līderis iesāka Jari-Mati Latvala, taču pirmajos divos posmos ātrākais bija Sebastjans Lēbs, kurš no līderiem bija vienīgais, kurš trasē devās ar cietā sastāva riepām, kamēr pārējiem bija mīkstā sastāva riepas. Lēbs atzina, ka nedaudz riskēja ar šo riepu izvēli, taču beigās tā attaisnojās.

Pēc svētdienas diviem posmiem tieši Lēbs kļuva par rallija līderi. Otrais bija Latvala (+7,1), bet trešais Sebastjans Ožjē (+10.8).

Pēc servisa parka pilotiem bija jāveic jau no rīta veiktie ātrumposmi. 17.posmā ļoti ātrs bija Ožjē, kurš pakāpās uz otro vietu, kamēr Latvala pieļāva kļūdu un pārsita riteni, kopvērtējumā atkrītot uz sesto vietu.

Pirms noslēdzošā posma Lēba pārsvars pār Ožjē bija 3,6 sekundes. Ātrs noslēdzošajā posmā bija Ots Tanaks, kurš izcīnīja papildus piecus punktus. Tikmēr uzvaru fantastiskā cīņā izcīnīja 44 gadus vecais Lēbs, tādējādi pierādot, ka, neskatoties uz savu vecumu un lielo pauzi (šis Lēbam bija trešais WRC rallijs šogad), viņš joprojām ir ļoti ātrs. Otrajā vietā finišēja Ožjē, bet trešais - Elfins Evans, kurš par 0,5 sekundēm apsteidza Noivilu, kurš pēdējā posmā pārsita riteni.

Šī bija Lēba 79.uzvara WRC karjerā. Pēdējo uzvaru WRC deviņkārtējais čempions Lēbs izcīnīja pirms pieciem gadiem un pieciem mēnešiem (Argentīnā).

Kopvērtējumā pirms sezonas noslēdzošā posma Austrālijā līderis ir Ožjē, kuram trīs punktus zaudē Noivils, bet trešais ir Tanaks. Jāatzīmē, ka pēdējā posmā uz titulu joprojām pretendē visi trīs piloti.

WRC2 klasē uzvaru izcīnīja Kalle Rovanpera, otrais Kopeckis (+8,5) bet trešais - Peters Solbergs (+1:36.6).