Ožjē fantastiskā cīņā ar Latvalu izcīna uzvaru Velsas WRC rallijā

Go4speed 07.10.2018 - 16:36 Ožjē fantastiskā cīņā ar Latvalu izcīna uzvaru Velsas WRC rallijā

Velsā aizvadīts 11.pasaules rallija čempionāta posms. Atgādināsim, ka pēc otrās dienas līderis bija Sebastjans Ožjē, kuram 4,4 sekundes zaudēja Jari-Mati Latvala. Diemžēl neveiksmīga diena izvērtās rallija kopvērtējuma līderim Otam Tanakam, kurš bija spiests izstāties tehnisku iemeslu dēļ.

Rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic pieci ātrumposmi. Dienu ar ātrāko laiku iesāka Esapeka Lapi, bet nākamajā posmā, kas bija Power Stage posms, ātrākais bija Latvala, kurš par 0,8 sekundēm apsteidza Ožjē. Arī kopvērtējumā tobrīd notika izmaiņas, jo Latvala kļuva par jauno līderi, par 3,6 sekundēm apsteidzot Ožjē.

Nākamajos divos posmos ļoti ātrs bija Ožjē, kurš atguva vadību. Pirms noslēdzošā posma Latvala francūzim zaudēja 3,1 sekundi. „Braucu maksimāli ātri. Man ir nepieciešama šī uzvara, tāpēc darīšu visu, lai to izcīnītu,” tā Ožjē.

Noslēdzošais posms sākās ar gandrīz divu stundu kavēšanos, jo 23.posma beigās notika avārija, kur demo braucienu laikā sadurās divi motociklisti. Šī iemesla dēļ posms nedaudz tika saīsināts, kā arī to veica tikai 14 ātrākās ekipāžas.

Noslēdzošajā posmā ļoti ātrs bija Ožjē, kuram izdevās palielināt pārsvaru un izcīnīt savu ceturto uzvaru šajā sezonā. Otrais palika Latvala, bet trešais – Lapi. Noivils finišēja piektajā vietā.

Čempionāta kopvērtējumā līderis joprojām ir Noivils (187), taču tikai septiņus punktus viņam vairs zaudē Ožjē. 22 punktus atpaliek Tanaks.

WRC2 klasē savu pārsvaru nosargāja Kalle Rovanpera, tādējādi izcīnot savu otro uzvaru WRC2 klasē.