Viltīgajā un smagajā Korsikas WRC rallijā uzvaru izcīna Latvala

Go4speed 04.10.2015 - 14:26 Viltīgajā un smagajā Korsikas WRC rallijā uzvaru izcīna Latvala
Jari Mati Latvala. Foto: WRC

Par Korsikas WRC rallija uzvarētāju svētdien kļuva somu sportists Jari Mati Latvala, kurš spēja nosargāt pārsvaru pār M-Sport komandas braucēju Elfinu Evansu.

Pēc divām smagām un viltīgām dienām Latvala bija līderis, taču tikai divas sekundes viņam zaudēja Evans. Noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic trīs posmi, kur dienas pirmajā posmā ātrākie bija visi trīs VW komandas braucēji.

Tobrīd kopvērtējumā Latvala savu pārsvaru pār Evansu palielināja jau līdz 17,6 sekundēm. Arī nākamajā posmā Evans nespēja turēt līdz Latvalas tempam un pirms noslēdzošā ātrumposma Latvala Evansu apsteidza jau par pusminūti.

Elfins Evans. Foto: M-Sport

''Nekādu risku tagad. Mums jābūt gudriem,” tā pirms izšķirošā posma izteicās Latvala.

Pēdējā Power Stage posmā ātrākais bija Ožjē, aiz sevis atstājot Robertu Kubicu un Latvalu.

Līdz ar to par Korsikas WRC rallija uzvarētāju kļuva Latvala, kuram 43 sekundes zaudēja Evans, bet 46 sekundes atpalika Andreas Mikelsens. Tikai desmitais finišēja igaunis Ots Tanaks, bet Ožjē pēc pārsista riteņa un vēlāk pēc izstāšanās (ātrumkārbas defekta dēļ) finišu sasniedza 15.vietā. ''Vienas no manām sliktākajām WRC brīvdienām. Mums šoreiz nekas neizdevās. Apsolu, ka Spānijā mēs būsim stiprāki,” tā Tanaks.

WRC2 klasē pirmā vieta francūzim Žuljēnam Maurinam, kuram 21 sekundi zaudēja Esapeka Lapi.

Nākamais WRC posms no 22. – 25.oktobrim notiks Spānijā.