Go4speed 29.08.2016 - 12:39 Rallijsprintā 'Mažeikiai – Viekšniai' uzvar Švedas, Renāram Francim nopietna avārija

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas rallijsprinta čempionāta dalībnieki devās uz Lietuvu, kur norisinājās rallijsprints "Mažeikiai – Viekšniai 2016", kas reizē bija gan Latvijas, gan Lietuvas rallijsprinta čempionātu sestais posms. Absolūtajā ieskaitē uzvaru guva Lietuvas rallija ekipāža Vitautas Švedas/Žilvinas Sakalauskas, savukārt Dans Leščs/Raitis Ripelis, kas Latvijas ieskaitē nestartēja, bija ātrākie starp 2WD klases ekipāžām.

Rallijsprints tika aizvadīts Lietuvas pilsētu Viekšņu un Mažeiķu apkaimes ceļos. Sacīkstes notika vienas dienas garumā, sportistiem veicot deviņus ātrumposmus, kuru kopējais garums bija 64 kilometrus.

Kā ziņo LAF SAK preses sekretāre Dace Janova, tad visus deviņus ātrumposmus ātrajā un putekļainajā trasē sportistiem nobraukt gan neizdevās, jo rallijsprinta trešais ātrumposms tika atcelts, jo laukā blakus dopam bija aizdedzies kombains, un, lai ugunsdzēsēji tiktu tam klāt, sacensība bija jāaptur.

Vairākiem braucējiem liktenīgs izrādījās 7/9 ātrumposma finišs. Nopietnu avāriju šeit piedzīvoja Renārs un Gunārs Franči (Ford Escort Cosworth). Šajā pat vietā, burtiski dažus metrus pims rallijsprinta finiša, avāriju piedzīvoja arī Mikus Neško/Mārtiņš Briedis. Sportisti tomēr spēja ar pamatīgi cietušo Subaru saviem spēkiem tikt līdz beidzamajai laika kontrolei un pat kāpt uz pjedestāla 4WD klasē.

Latvijas čempionāta kopējā ieskaitē pārliecinošu uzvaru guva ASRT ekipāža Dmitrijs Feofanovs/Gordjuškins ar "Mitsubishi Lancer Evo IX", kuri par 17 sekundēm pārspēja Mareka Švarca-Švampāna/Armanda Lūkina ("Subaru Impreza") ekipāžu, kamēr trešo vietu guva mājinieki Vitālijs Plastinins/Vitenis Plastinins ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kuri uzvarētājiem zaudēja vairāk par pusminūti.

Tikmēr Lietuvas čempionāta absolūtajā vērtējumā uzvara jau pieminētajai Plastininu ekipāžai, kuri finišā par 29 sekundēm apsteidza latviešus Vigo Rubeni/Kristapu Eglīti ("Subaru Impreza"). Arī trešā vieta sportistiem no Latvijas - Mikum Neško/Mārtiņam Briedim ("Subaru Impreza"), kuri finišēja nepilnu minūti aiz uzvarētājiem.

Latvijas čempionāta vērtējumā rallijsprintā "Viekšniai-Mažeikiai 2016" uz starta izgāja kopumā 18 ekipāžas. "4WD Open" klasē uzvara Feofanovam/Gordjuškinam, otrā vieta Plastininu ekipāžai, bet trešie - Ingus Eislers/Mārtiņš Tūters ("Subaru Impreza").

"4WD" klasē pirmā vieta Švarcam-Švampānam/Lūkinam, Rubenis/Eglīte ierindojās otrajā vietā, kamēr trešo vietu izcīnījuši Neško/Briedis.
Starp "Klasikas kausa" braucējiem pirmie finišēja Jānis Grīnbergs/Jānis Strazdiņš ("BMW 328"), pārspējot rallijsprinta debitantus Raivi Garozu/Uldi Fjodorovu ("BMW 325") un Voldermāru Kalvi/Pēteri Dūku ("BMW 323").

"2WD Open" klasē par uzvarētājiem kļuva Ruairi Bella/Edgara Svenča ("Ford Fiesta") ekipāža, bet aiz viņiem - lietuvieši Tads Sireika/Giedris Šileiks ("BMW Compact"). Visbeidzot, klasē "1600" uzvarēja Lietuvas pārstāvji Marius Vegele/Karolis Bagdonavičs ("VW Golf").

Šogad kopā ar Lietuvas rallijsprinta čempionātu ir norisinājušies četri posmi – “Alūksne”, “Gulbis”, “Kurtuvenai” un “Mažeikiai-Viekšniai”.

Latvijas rallijsprinta čempionātā atlicis viens posms, kas notiks rallija "Latvija" ietvaros septembra vidū.