Divi igauņu sportisti jauno rallija sezonu ar 'Ford Fiesta R5' sāks Latvijā

Go4speed 07.12.2019 - 17:22 Divi igauņu sportisti jauno rallija sezonu ar 'Ford Fiesta R5' sāks Latvijā
Rolands Poms. Foto: Edgars Leonovs

Divi igauņu sportisti Prīts Koiks un Rolands Poms paziņojuši, ka jauno 2020.gada rallija sezonu viņi sāks Latvijā. Ja Koiks ar ''Ford Fiesta R5'' plāno aizvadīt pilnu Igaunijas un Latvijas rallija čempionātu, tad Poms ar ''Ford Fiesta R5'' šobrīd plāno aizvadīt Alūksnes un Sarmas rallijus, kā arī Zviedrijas WRC.

Koiks pagājušajā sezonā startēja ar iepriekšējo Jāņa Berķa ''Ford Fiesta R5'' automašīnu. LRČ čempionātā Koiks izcīnīja septīto vietu absolūtajā ieskaitē, bet Igaunijas čempionātā igauņu sportistam piektā vieta EMV2 klasē.

Tikmēr Poms, kurš vairākus rallijus brauca latviešu Baltic Motorsport Promotion komandas sastāvā, pagājušajā sezonā startēja ar ''Ford Fiesta R2T'' automašīnu. EMV3 klasē, neaizvadot pilnu sezonu, Poms izcīnīja ceturto vietu. Tāpat sportists piedalījās četros WRC posmos, kur labākais rezultāts tika sasniegts Zviedrijas un Somijas rallijos, attiecīgi izcīnot otro un trešo vietu JWRC ieskaitē.

Šīs sezonas izskaņā Poms debitēja pie R5 auto stūres, kur Sāremā rallijā 23 gadus vecais pilots izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien Georgam Grosam (''Ford Fiesta WRC''). Ceturtais šajā rallijā finišēja Koiks.