'Louna Eesti' rallijā uzvar Gross, Blūms un Bergmanis kļūst par čempioniem

Go4speed 31.08.2019 - 19:13 'Louna Eesti' rallijā uzvar Gross, Blūms un Bergmanis kļūst par čempioniem

Par ''Louna Eesti'' rallija uzvarētāju sestdien kļuvis Georgs Gross, kurš startēja ar jaunākās paaudzes Ford Fiesta WRC. Gross sīvā cīņā pārspēja Latvijas rallija čempionu Oliveru Solbergu, kurš Grosam zaudēja 3,9 sekundes. Visa rallija laikā starp abiem sportistiem bija sīva cīņa, kur beigās ātrākais izrādījās Gross. Trešā vieta Egonam Kauram. Bijusī somu WRC zvaigzne Miko Hirvonens cīnījās ar tehniskām problēmām, finišā paliekot ārpus Top 40.

Lielisks sniegums Emīlam Blūmam/Didzim Eglītim, kuri noslēdzošajā posmā izrāva uzvaru LRC2 klasē. Pirms noslēdzošā posma šajā klasē līderis bija Denis Rostilovs, kurš par 0,1 sekundi apsteidza Blūmu. Taču noslēdzošajā posmā Blūms par 0,4 sekundēm bija ātrāks par Rostilovu, tādējādi svinot uzvaru klasē un kļūstot par LRC2 klases čempionu.

Tāpat par čempionu LRC1 klasē kļuva Edijs Bergmanis, kurš šajā rallijā startēja kopā ar Tomu Freibergu, jo Edija pastāvīgais stūrmanis Edgars Grīns šajā nedēļas nogalē kļuva par precētu vīru un nevarēja piedalīties rallijā. Kopvērtējumā Bergmanim/Freibergam 12.vieta, bet klasē – otrā.

''Protams, ļoti gribējās iet uz kāzām, bet šobrīd matemātiski mēs vēl neesam čempioni, līdz ar to man ir jābrauc rallijā. Atliek Grīnam sarūpēt skaistu dāvanu – izcīnīt čempiontitulu,'' tā pirms rallija teica Edijs Bergmanis. Vīrs un vārds, Edij!