'Rally Estonia' uzvaru izcīna Tanaks, no latviešu sportistiem ātrākais Nitišs

Go4speed 15.07.2018 - 20:52 'Rally Estonia' uzvaru izcīna Tanaks, no latviešu sportistiem ātrākais Nitišs

''Shell Helix Rally Estonia'' noslēdzošajā dienā, 15. jūlijā, sportistiem vajadzēja veikt piecus ātrumposmus. Dienas pirmajā, divpadsmitajā, ātrumposmā ātrāko laiku uzrādīja Ots Tanaks, kamēr Kreigs Brīns lielā ātrumā izbrauca ārpus trases un ielidoja pļavā. Vēlāk sportists par kavējumu uz laika kontroli saņēma divu minūšu sodu, kas kopvērtējumā viņu atsvieda uz trešo vietu, kamēr uz otro pozīciju pakāpās Heidons Padons.

13. ātrumposmā ātrāko laiku uzrādīja Brīns, bet nākamajos divos ātrumposmos atkal nepārspēts palika Tanaks. Avāriju 13. ātrumposmā piedzīvoja lietuviešu sportists Benedikts Vanags.

Noslēdzošajā Superspecial ātrumposmā ātrākais bija Georgs Gross, bet uzvaru absolūtajā ieskaitē svinēja Ots Tanaks. Jāatzīmē, ka pēdējo ātrumposmu veica Tanaka stūrmanis Martins Jarveoja. Otro vietu izcīnīja Padons, bet trešajā vietā finišēja Brīns. No latviešu braucējiem visaugstāko vietu izcīnīja Reinis Nitišs un Andris Mālnieks, kuri ieņēma 16. vietu absolūti.

Starp R5 mašīnām ātrākais bija somu rallija čempionāta līderis Eriks Pietarinens, kuram izdevās sasniegt pirms šī rallija izvirzīto mērķi. 17,8 sekundes viņam zaudēja "Hyundai" braucējs Jari Hutunens. EMV6 jeb priekšpiedziņas klasē sīvā cīņā uzvaru svinēja igaunis Kens Torns, kurš par 12,6 sekundēm apsteidza Oliveru Solbergu.