Rallija šovā uzvaru izrauj Marko Martins, M.Neikšāns trešais savā klasē

Mārtiņš Jankovskis 19.04.2014 - 18:47 Rallija šovā uzvaru izrauj Marko Martins, M.Neikšāns trešais savā klasē
Māris Neikšāns/Ringolds Bērziņš. Foto: Ivan Karasev

Maskavā noslēdzies rallija šovs. Šogad sportistiem bija jāveic seši ātrumposmi ar kopējo garumu 38,52 kilometri. Dalību šīm sacensībām apstiprināja 64 ekipāžas no Krievijas, Latvijas, Igaunijas, Vācijas, Somijas un pat Japānas.

Marko Martins. Foto: Timo Anis

Pirmajā kilometru garajā posmā ātrākais bija Aleksejs Lukjaņuks, bet nākamajos divos posmos, kas bja deviņus kilometrus gari, ātrākos laikus uzrādīja Vasīlijs Grjazins un igauņu rallija leģenda Marko Martins. Kopvērtējumā vadībā atradās Grjazins, kuram tobrīd septiņas sekundes zaudēja Martins.

Nākamajā aplī ļoti ātrs bija Martins. Pirms pēdējā posma viņš Grjazinam zaudēja 3,4 sekundes, taču pēdējā ātrumposmā (9,26 km) Martins bija neapturams un ātrumposma finišā apsteidza Grjazinu par sešām sekundēm.

Vasīlijs Grjazins. Foto: Ivan Karasev

Tas igauņu sportistam ļāva arī izcīnīt uzvaru absolūtajā kopvērtējumā. Otrais palika Grjazins (+2,6), bet trešais – igaunis Timu Korge, kurš trešo vietu izrāva pēdējā ātrumposmā. Jāatzīmē, ka pagājušajā gadā Martins pēdējā ātrumposmā zaudēja pirmo vietu, bet šogad - izrāva.

Production klasē ātrākais Lukjaņuks, otrais Nikolajs Grjazins, bet trešais – Māris Neikšāns/Ringolds Bērziņš, kuri pagājušajā gadā uzvarēja N4 klasē.

Bez Māra uz goda pjedestāla kāpa arī otrs komanas pilots Koroļovs (Subaru Impreza). Foto: Neiksans Rally Sport

"Viss forši. Pasākums feins, kur satikām draugus, atpūtāmies un arī labi nostartējām. Kā jau tev teicu pirms sacensībām, tad piepildījās tas, ka bija grūti cīnīties ar R4 mašīnām, kuras bija ātrākas par N4 mašīnām. Braucām savā tempā un kļūdas nepieļāvām. Esam tur, kur mums objektīvi ir jābūt. Lukjaņuks un Grjazins jaunākais sevi pastāvīgi uztur formā un uz šo brīdi ar R4 tehniku bija ātrāki par mums. Vai nebūs āķis lupā un Māris neatgriezīsies rallijā? Nē, mums ir citi plāni, citi uzdevumi, tāpēc domas par atgriešanos rallijā nav. Kopumā pavadījām labu laiku un guvām pozitīvas emocijas," pēc finiša portālam atzina Māris Neikšāns.