Sāremā rallijā cieš skatītāji, Vorobjovs pazaudē čempiona titulu

Go4speed 13.10.2012 - 16:51 Sāremā rallijā cieš skatītāji, Vorobjovs pazaudē čempiona titulu
Karls Krūda bija vadībā līdz par pirmspēdējam ātrumposmam, taču pēdējā ātrumposmā finišēja ar nolauztu riteni. Foto: Aigars Tīdmanis/Go4speed

13. oktobrī Igaunijā norisinājās Sāremā rallija otrā diena, kurai beidzoties, par rallija uzvarētāju skaistā cīņā kļuva krievu pilots Aleksejs Lukjanuks. Tikai pēdējā ātrumposmā sportists apsteidza tuvākos konkurentus - igauņus Kasparu Koitlu un Karlu Krūdu. No latviešu ekipāžām visaugstāk finišēja Jānis Feldmanis, kurš ieņēma 7. vietu kopvērtējumā.

Rallija uzvarētājs Aleksejs Lukjanuks. Foto: Aigars Tīdmanis/Go4speed

Pirms Sāremā rallija ļoti tuvu čempiona titulam Igaunijas čempionātā N4 klasē bija latvietis Jānis Vorobjovs, taču viņam rallijs beidzās pēc 9. ātrumposma motora defekta dēļ. Taču likstas sākās jau 6. ātrumposmā, kad Vorobjovs līderim zaudēja vairāk par minūti. Viņa galvenais konkurents igaunis Rainers Aus finišēja ralliju otrajā pozīcijā N4 klasē un tādējādi arī izcīnīja šīgada Igaunijas čempiona titulu.

Tomēr viens kauss latviešiem Igaunijas rallija čempionātā ir izcīnīts - Edgars Balodis un Ivo Pūķis E10 klasē, finišējot 5. vietā Sāremā rallijā, ir izcīnījuši pirmo vietu sezonas kopvērtējumā.

Starp TOP20 ekipāžam absolūtajā vērtējumā bija iekļuvusi tikai viena latviešu ekipāža - Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse, kuriem izcīnīta 7. vieta kopvērtējumā un augstā 3. vieta R4 klasē.

Kā jau ziņojām iepriekš, šī diena iesākās traģiski, jo krievu ekipāža pilnā ātrumā ietriecās skatītāju pūlī pie slavenā Lassi tilta. Par laimi, nevienam no sešiem līdzjutējiem negadījums nav bijis letāls, taču visi tika nogādāti Tallinas slimnīcā. Kā ziņo laikraksts "Postimees", kas atsaucās uz ārsta Juhana Nemvalta teikto, vissmagāk cietušais ir tieši latvietis, kuram ir gūžas kaula un stilba lūzumi. Pārējie pieci cietusie bija igauņi.

Aculiecinieka video no avārijas:

Kā ierasts, Sāremā rallijā piedzīvotas ļoti daudz izstāšanās - kopā izstājušās 55 ekipāžas no 142, kas startēja. 6. ātrumposmā dēļ nolauzta ritens izstājās arī Ralfs Sirmacis, kurš savā klasē tobrīd ieņēma otro pozīciju.